Tag: аргентина

Повредата на Меси не е сериозна – Ќе го испушти само натпреварот со Реал во среда !

Три месеци суспензија за Лео Меси и 50.000 долари казна !

Дисциплинската постапка против Лионел Меси за жестоките критики упатени кон раководството на КОНМЕБОЛ за време на Копа Америка заврши со суспензија од три месеци за најдобриот аргентински фудбалер. Меси по ...

Заради острите коментари, на Меси му се заканува двегодишна суспензија во дресот на Аргентина !

Заради острите коментари, на Меси му се заканува двегодишна суспензија во дресот на Аргентина !

Лионел Меси би можел да не заигра повеќе за аргентинската репрезентација ако се остварат најавите дека КОНМЕБОЛ ќе му изрече суспензија од две години. Причина за тоа се неговите коментари ...

Аргентина: Конгресмен застрелан пред Конгресот !

Аргентина: Конгресмен застрелан пред Конгресот !

Аргентински национален конгресмен и неговиот советник утрово се застрелани во близина на зградата на аргентинскиот Конгрес, во она што министерката за безбедност на земјата го опиша како напад во „мафијашки ...