Tag: ахмети

Со изборот на Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, претседателот Пендаровски отвори конфликт со ДУИ !

Со изборот на Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, претседателот Пендаровски отвори конфликт со ДУИ !

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица“ од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат партиски извори за весникот Лајм. Весникот ...

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

За време на седницата за пратенички прашања, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети разговарале и се договориле на претседателските избори да настапат со ...

Заедно или секој сам: Денеска Заев и Ахмети ќе одлучуваат за кандидат за претседател на изборите !

Заедно или секој сам: Денеска Заев и Ахмети ќе одлучуваат за кандидат за претседател на изборите !

Денеска напладне во клубот на пратениците треба да се одржи средба Заев -Ахмети на која двајцата владини коалиционери ќе разговараат а за можен консензуален кандидат за претседател со кого ќе ...

ХИТ ФОТО: Али Ахмети и Бујар Османи, со „двоглав орел“ го прославија Законот за јазици !

ХИТ ФОТО: Али Ахмети и Бујар Османи, со „двоглав орел“ го прославија Законот за јазици !

Бујар Османи со фотографија со Али Ахмети, на која тој го прави симболот со двоглавиот орел, честиташе за Законот за јазиците. „Каков почеток на годината горд сум што сум соработник ...