Tag: бајден

ВИДЕО: Бившиот потпретседател Бајден, бара отповикување на актуелниот претседател Трамп !

ВИДЕО: Бившиот потпретседател Бајден, бара отповикување на актуелниот претседател Трамп !

Џозеф Бајден, најверојатниот претседателски кандидат на демократите, за првпат денес повика на постапка за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп. Бајден тоа го направи, како што пренесува Ројтерс, за време ...

Џо Бајден, бившиот потпретседател на САД, толку е изгубен, што по грешка објавил дека ќе се кандидира за претседател !

Џо Бајден, бившиот потпретседател на САД, толку е изгубен, што по грешка објавил дека ќе се кандидира за претседател !

Поранешниот потпретседател на САД , Џозеф Бајден , кој ја извршуваше оваа функција за време на мандатот на Барак Обама, ја објави својата кандидатура за претседател , па се извини. ...