Tag: бебе

Србија: Во замрзнувач во болница во Краљево, пронајдени тела на 13 мртви бебиња !

Струмица: Мајка го родила па го фрлила новороденчето во полско WC !

Пронајдено е бебето на 19-годишната тинејџерка од струмичко која се породила дома. „Фокус“ дознава од неофицијални информации од истрагата дека новороденчето било фрлено во јама во полско ве-це. Лекар од ...

Србија: Во замрзнувач во болница во Краљево, пронајдени тела на 13 мртви бебиња !

Србија: Во замрзнувач во болница во Краљево, пронајдени тела на 13 мртви бебиња !

Членовите на државната комисија за исчезнати бебиња во Србија , во замрзнувач во Општата болница во Краљево пронашле тела на 13 бебиња, пренесоа српските медиуми. Заменикот на општата болница Драган ...

Чудо за Божиќ во Русија ! Бебе се разбудило по 35 часа во кома, затрупано на темперетура од – 17 степени ?!

Чудо за Божиќ во Русија ! Бебе се разбудило по 35 часа во кома, затрупано на темперетура од – 17 степени ?!

Малиот Вања Фокин, десетмесечното бебенце кое во рушевините на зграда во Русија беше затрупано на температура под нула, околу 35 часа, се разбуди од кома и тоа на Божик. Малото ...

ВИДЕО: Се обидел да си го удави бебето ! Полицајци го спасиле по 7 минути под вода !

ВИДЕО: Се обидел да си го удави бебето ! Полицајци го спасиле по 7 минути под вода !

Шестмесечно бебе е пронајдено живо како лебди во езеро во северозападниот дел на Мисури, неколку минути откако нејзиниот татко наводно признал во полиција дека се обидел да го удави. Бесчувствителниот ...

Во 2018 година во Германија се родиле 30.000 бебиња на мигранти !

Во 2018 година во Германија се родиле 30.000 бебиња на мигранти !

Во Германија, годинава родени се 30.000 мигрантски бебиња, објави агенцијата „Ројтерс“.Во извештајот, агенцијата наведува дека Германија предвидува намалување на бројот на барања за азил до крајот на годината и покрај ...