Tag: белград

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Од Белград во Парламентот на БиХ стигнал коверт со куршум ?!

Во зградата на Парламентот во Босна и Херцеговина, преку пошта стигнал коверт во кој имало куршум. Ковертот, според првичните информации, пристигнал од Белград, а куршумот бил спакуван во тувер. Пратката ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Србија: Уапсено момче кое со денови го чувал мртвото тело на девојката во својот стан !

Никола К. (30), е уапсен синоќа откако по него била распишана потерница, бидејќи во својот стан ја чувал со денови неговата почината девојка. Полицијата после повеќечасовна потрага во багажникот на ...

Белград: Малолетник украл градски автобус, па возел патници низ градот !?

Белград: Малолетник украл градски автобус, па возел патници низ градот !?

Малолетно момче вчера во попладневните часови, за време на протестот на таксистите во Белград, успеал да украде автобус и со него да помине повеќе километри низ главниот град на Србија, пренесоа ...

Опозиционери го бркале заменик градоначалникот на Белград по улици !

Опозиционери го бркале заменик градоначалникот на Белград по улици !

Активистите на опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) синоќа во центарот на Белград го бркаа заменик градоначалникот Горан Весиќ, откако ја промовираше книгата за главниот град на Србија. Инцидентот се случи ...

Холивудскиот актер Кевин Спејси, во Белград на „жолта“ и ајвар ?!

Холивудскиот актер Кевин Спејси, во Белград на „жолта“ и ајвар ?!

Популарниот американски актер Кевин Спејси го “уловиле“ во некој од рестораните во Белград, а Ѓорѓе Ѓоковиќ меѓу другото му правел друштво заедно со прекрасната балканска храна и пијалаци. Кевин и ...

Експлозија па пожар на Технолошкиот факултет во Белград !

Експлозија па пожар на Технолошкиот факултет во Белград !

На Технолошко-металуршкиот факултет во Белград синоќа се случила експлозија и избил пожар, нема повредени, но причинета е голема материјална штета. Факултетот од утрово нормално работи и нема опасност од испарување, ...

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Белград: Пријавил бомба во авион, оти бил вљубен во стјуардесата !?

Во четвртокот анонимно лице пријавило дека има бомба во авион на „Лифтханза“ кој требало да полета од Белград кон Дизелдорф. Меѓутоа летот беше пролонгиран поради оваа дојава, која подоцна се ...

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Од авион на Луфтханза на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград поради дојава дека е поставена бомба се евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот, објавија белградските медиуми.Контрадиверзионата единица Министерството ...

Тргнале со велосипед во Ирак за да соберат пари за загрозените, во Белград им го украле !?

Тргнале со велосипед во Ирак за да соберат пари за загрозените, во Белград им го украле !?

Двајца велосипедисти, членови на непрофитната организација „Степ ин“ на пат од Ирак на нивниот велосипед поминаа 2.000 километри. Во кампањата „Cyclingfortirairaq”, двајцата се возеат илјадници милји за да го привлечат ...

Page 1 of 3 1 2 3