Tag: Берово

Гори во Малешевијата ! Голем пожар кај месноста Готен и Цареви Колиби !

Гори во Малешевијата ! Голем пожар кај месноста Готен и Цареви Колиби !

40 пожарникари и припадници на шумската полиција од утринава гаснат голем пожар кај месностите Готен и Цареви Колиби. Очевидци за ТВ Стар тврдат дека глетката е катастрофална по природата, бидејќи ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Жители на Пехчевско излетале со возило близу Берово – Повредени петмина !

На 17.03.2019 околу 04.30 часот на место викано „Трската“ во Берово, патничко возило „Сеат леон“ со беровски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(27) од село Умлена, пехчевско, изгубило контрола и излетало ...

Македонија се спрема за снег !

Божиќ во Македонија со ниски темперетури – Во Берово измерени – 11 степени !

Температури под нулата се регистрирани секаде во Македонија утрово. Најстудено било во Берово -14 Берово, -12 Битола, Лазарополе и Струмица, -11 Прилеп и Маврово, -10 Крушево, минус осум Крива Паланка, ...