Tag: Бих

Тинејџер си го продал бубрегот за „Ајфон“ – Сега мора секој ден на дијализа !

БиХ: Седумчлено семејство се затруло од пиперки и лубеници !

Седум лица се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести во Сараево под сомневање дека се затруени од храна односно од полнети пиперки и лубеници. Нивната здравствена состојба е стабилна откако ...

ХИТ ФОТО: Босанец влетал со автомобилот во градската фонтана во Зеница !

ХИТ ФОТО: Босанец влетал со автомобилот во градската фонтана во Зеница !

Возач на автомобил изгубил контрола и влетал во градската фонтана во босанскиот град Зеница.Возачот завршил на ургенстно, а засега не е познат степенот на неговите повреди. Освен материјална штета на ...

На Хрватската граница со БиХ, никнува ограда висока три метри со шилци !

На Хрватската граница со БиХ, никнува ограда висока три метри со шилци !

Хрватска почна да поставува ограда на границата, соопшти хрватското министерство за внатрешни работи. „Министерството за финансии како надлежно тело за изградба и одржување на граничните премини, на барање на министерството ...

Во Скопје се родило најголемото бебе во државава !

Министерот за здравство на БиХ породил жена во амбулантно возило !

Млад брачен пар доби ќерка на пат до болница во Мостар, а породувањето го направил ни помалку ни повеќе, туку Томислав Пејиќ, министер за здравство на Западнохерцеговинската жупанија. Утринава, во ...

Република Српска: На „Фејсбук“ барал да најми снајперист за да убие двајца функционери !

Република Српска: На „Фејсбук“ барал да најми снајперист за да убие двајца функционери !

Mаж од Лукавац е осомничен дека преку социјалните мрежи поттикнувал убиство на Милорад Додик и претседателката на Република Српска, Жељка Цвијановиќ. Како што пренесува Б92 повикувајќи се на информации на ...

Хрватите бегаат од БиХ – Над 10.000 лица се иселиле !

За една година, од БиХ во странство си заминале 30.000 луѓе !

Организацијата за одржливо враќање објави дека само од почетокот на оваа година 30.000 луѓе ја напуштиле Босна и Херцеговина.Претседателката на Унијата за одржливо враќање во БиХ, Мирхуниса Зукиќ, рече дека ...

Русија: Во неколку пожари загинаа 4 деца !

БиХ: 29 лица повредени во пожар во прифатен центар за мигранти во Велика Кладуша !

Најмалку 29 лица се повредени во пожар што избувнал во привремениот прифатен центар за неколку стотици мигранти во Велика Кладуша, северозападна Босна и Херцеговина. Како што пренесуваат локалните медиуми, на ...

ВИДЕО: Босанец снимил возач како удира со автомобилот во автобус и умира на лице место !

ВИДЕО: Босанец снимил возач како удира со автомобилот во автобус и умира на лице место !

На автопатот Мостар – Јабланица, во Босна и Херцеговина, загина 62 годишен маж од Бања Лука, кој со својот автомобил удри директно во автобус од спротивен правец. Целата ситуација ја ...

Page 1 of 4 1 2 4