Tag: Бих

БиХ се подготвува за поплави – Граѓаните повикани на внимателност !

БиХ се подготвува за поплави – Граѓаните повикани на внимателност !

Сите служби на Босна и Херцеговина задолжени за заштита и спасување се ставени во состојба на зголемена готовност, поради опасност следната недела земјата да биде зафатена од поплави, кога се ...

Дојава за бомба, го испразни кантонскиот суд во Сараево !

Дојава за бомба, го испразни кантонскиот суд во Сараево !

Сараевската полиција добила дојава за бомба поставена во зградата на Кантонскиот суд во Сараево. Од Оперативниот центар при Министерството за внатрешни работи во Сараево наведуваат дека е во тек контрадиверзионен ...

ФОТО: Полицајци во БиХ тргнале по мигранти, не виделе дека нема мост, па завршиле во река !

ФОТО: Полицајци во БиХ тргнале по мигранти, не виделе дека нема мост, па завршиле во река !

Неверојатна глетка можела да се види во неделата во Нови Травник.Два автомобили завршиле во реката Грлоници, од кои едниот полициски, и тоа на делот каде имало срушен мост од поплавите. ...

БиХ: Малолетници убиле брачен пар со шрафцигер, па се возеле со нивниот автомобил !

БиХ: Малолетници убиле брачен пар со шрафцигер, па се возеле со нивниот автомобил !

Двајца малолетници, 15 и 16 години, од Босна и Херцеговина, се осомничени дека пред неколку дена извршиле грозоморно убиство на брачен пар од селото Шуматац крај Велика Кладуша. Како што ...

По БиХ, Македонија втора најзагадена земја во Европа !

По БиХ, Македонија втора најзагадена земја во Европа !

Анализата што ја спроведоа швајцарската организација „Ај-кју ер“, која собира податоци за квалитетот на воздухот ширум светот, и меѓународната организација „Гринпис“, покажува дека Македонија била втора земја во Европа, според ...

ВИДЕО: По Хрватска, силен ветер превртуваше камиони на пат и во БиХ !

ВИДЕО: По Хрватска, силен ветер превртуваше камиони на пат и во БиХ !

Освен во Хрватска, невреме со силен ветер зафати и делови од БиХ.Во градот Мостар беснееше силно невреме, а ветерот превртуваше камиони на патиштата. Пожарникарите имале полни раце работа, паѓале дрва, ...

Page 3 of 4 1 2 3 4