Tag: богат

Леброн, најбогат НБА кошаркар, со заработка од скоро 90 милиони долари !

Леброн, најбогат НБА кошаркар, со заработка од скоро 90 милиони долари !

Пресижниот магазин „Форбс“ оваа недела објави листа од најплатените НБА ѕвезди во пресрет на новата сезона. Методологијата за пресметување на остварениот приход го зема предвид нивниот професионален договор за работа ...

Косовскиот претседател Тачи, невиден богаташ: Имотот му вреди скоро половина милион евра ?!

Косовскиот претседател Тачи, невиден богаташ: Имотот му вреди скоро половина милион евра ?!

Во својата изјава за Агенцијата за борба против корупција, претседателот на Косово, Хашим Тачи, го пријави својот имот за 2019 година, која вклучува две куќи во вредност од 430.000. Една ...