Tag: боинг

ВИДЕО: Уште еден авион на „Боинг“ принудно слетал откако му се запалил моторот при полетување !

ВИДЕО: Уште еден авион на „Боинг“ принудно слетал откако му се запалил моторот при полетување !

Се појавија шокантни снимки од полетувањето на патнички авион Боинг 767 , кој веднаш потоа се запалува. На видеото снимено и објавено од еден од патниците , кој останал на ...

„Американн ерлајнс“ одложи 115 летови со авионите „Боинг“ до 19 август !

„Американн ерлајнс“ одложи 115 летови со авионите „Боинг“ до 19 август !

Авиокомпанијата „Американ ерлајнс” објави дека летовите со „боинг 737 макс” ќе бидат одложени до 19 август.На овој начин, според АП, дневно ќе бидат одложени околу 115 летови на „Американ ерлајнс”, ...

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

ВИДЕО: Трамп нареди приземјување на сите авиони на „Боинг“ !

Американскиот претседател Доналд Трамп издаде итна наредба веднаш да бидат приземјени сите авиони од типот Боинг 737 Макс. Американските власти синоќа итно наложија сите авиони од типот Боинг 737 Макс ...