Tag: Болница

46 лица во болница во Канада, поради истекување на гас во хотел !

46 лица во болница во Канада, поради истекување на гас во хотел !

Четириесет и шест лица беа хоспитализирани поради истекување гас во хотел во канадскиот град Винипег, соопштија канадските власти. „Можеме да потврдиме дека нема жртви и ниту еден пациент не бара ...

Жена во штипско касната од змија !

Жена во штипско касната од змија !

Жена од штипското село Шашаврлија била касната од змија, додека извршувала полски работи. Од Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип велат дека жената е во добра здравствена состојба и дека наскор ...

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Италија: Берлускони префрлен во болница !

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони е пренесен во болница, пренесуваат денеска италијанските медиуми. „Кориере дела сера“ наведува дека состојбата на 82 годишниот Берлускони засега е непозната, додека „Република“, повикувајќи се ...

Штипјанец удрил со автомобил во сообраќаен знак – Завршил во болница со тешки повреди !

Штипјанец удрил со автомобил во сообраќаен знак – Завршил во болница со тешки повреди !

На 19.01.2019 година во 16.45 часот на магистралниот пат Кочани-Штип, на влез во село Долни Балван, В.Д.(56) од Штип, управувајќи патничко возило „Форд Фокус“ со штипски регистарски ознаки, излетал од ...

Page 1 of 2 1 2