Tag: бразил

Бразилскиот претседател сака да гради во Амазонија – Дали пожарите не се случајни !?

Претседателот на Бразил сепак одлучи да ја прифати меѓународната помош за гаснење на пожарите во Амазонија !

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, е отворен за добивање странска помош поради големите пожари во Амазон, но само доколку неговата земја ги контролира тие пари, изјави неговиот портпарол. Оваа објава ...

Бразилскиот претседател сака да гради во Амазонија – Дали пожарите не се случајни !?

Бразилскиот претседател сака да гради во Амазонија – Дали пожарите не се случајни !?

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро се надева дека ќе ги саботира напорите да се сочува Амазонија, откриваат документите кои неодамна се појавија во јавноста. Како што се наведува, бразилската влада планира ...

Траект урнал мост во Бразил !

Траект урнал мост во Бразил !

Во сојузната бразилска држава Пара, во северниот дел на земјата, траект удрил во мост, по што дел од мостот, околу 200 метри, се срушил во реката. Во реката паднале и ...

Бразилска политичарка добива закани за силување оти дошла со длабоко деколте !

Бразилска политичарка добива закани за силување оти дошла со длабоко деколте !

Ана Паула Да Силва, бразилска пратеничка добила на социјалните мрежи смртни закани и закани за силување откако со своето длабоко деколте го привлече вниманието на целиот свет за време на ...