Tag: брак

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

САД: Уапсени над 50 лица за склучување на лажни бракови !

Американските власти привеле 50 лица осомничени за врска со раширена шема за склопување на лажни бракови, чија што цел била заобиколување на имиграциските закони. Во обвинението е наведено дека измамите ...

Бракот на фудбалерот Вејн Руни пред колапс – Пие и повторно легнува други жени !

Бракот на фудбалерот Вејн Руни пред колапс – Пие и повторно легнува други жени !

Поранешниот капитен на Англија, Вејн Руни и неговата сопруга Колин повторно имаат проблеми во бракот по новиот инцидент на познатиот фудбалер. Според медиумите, Колин дури веќе планирала да го напушти ...

Албанија, земја на малолетнички бракови – Лани склучени над 3000 !

Најмногу бракови склучени во Литванија, најмалку во Словенија !

Најмногу склучени бракови во Европа се во Литванија, а најмалку во Словенија, говорат податоците на Европската статистичка агенција објавени денеска, на денот кога во голем дел од светот се одбележува ...

Арнолд Шварценегер стана дедо ! Ќерка му се мажи за „Чуварот на галаксијата“,  актерот Крис Прат !

Арнолд Шварценегер стана дедо ! Ќерка му се мажи за „Чуварот на галаксијата“, актерот Крис Прат !

29-годишната ќерка на Арнолд Шварценегер, Кетрин, му кажа „да“ на 39-годишниот актер Крис Прат. Крис Прат, стана познат по улогата во „Чувари на галаксијата“. Ова му е втор брак. Од ...