Tag: британија

ВИДЕО: Професионални коцкари во Британија саделе марихуана во вила под наем !

ВИДЕО: Професионални коцкари во Британија саделе марихуана во вила под наем !

Професионални коцкари зеле под наем луксузен имот и на него саделе марихуана , претпоаставувајќи дека полицијата нема да се посомнева.Сепак , полицијата изврши упад во замокот Хокли Хит во централниот ...

ВИДЕО: Полицаец од кралскиот конвој на Вилијам и Кејт прегазил жена – Таа е во болница и се бори за живот !

ВИДЕО: Полицаец од кралскиот конвој на Вилијам и Кејт прегазил жена – Таа е во болница и се бори за живот !

Полициската придружба која го следела принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон на пат од Лондон за Виндзор предизвикала сообраќајна несреќа во која е повредена 83-годишна жена. Полицискиот мотор кој бил ...

Белорусија: Средношколец ја убил наставничката со нож !

Лондон: Улични банди им плаќале на малолетници да бодат врсници со ножеви по улици ?!

Улични банди во Ливерпул им нудат на тинејџери и по 1.000 фунти (околу 69.000 денари) да избодат други млади, објави Би-би-си.Имено, некои малолетни лица за Би-би-си изјавија дека возрасни лица ...

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Почнува битката за нов британски премиер !

Неколку главни кандидати за нов премиер на Велика Британија денеска ја почнаа изборната трка, пренесе „Ројтерс“. Британија го очекува новиот лидер откако Тереза Меј поднесе оставка на местото претседател на ...

“ЕУ ја водат копилиња”, кажа Борис Џонсон, бившиот шеф на британската дипломатија !

Кандидатот за нов британски премиер Борис Џонсон, прекинал разговор со Трамп на телефон, мислејќи дека е шега ?!

Поранешниот британски министер за надворешни работи и сегашен кандидат за премиер на таа земја Борис Џонсон изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп, при неодамнешната посета на Лондон, се обидел со ...

ВИДЕО: Додека Трамп е во Британија, тепачка меѓу оние кои го сакаат и оние кои го мразат !

ВИДЕО: Додека Трамп е во Британија, тепачка меѓу оние кои го сакаат и оние кои го мразат !

Официјалната тридневна посета на американскиот претседател Доналд Трамп беше одбележана со масовни протести во Лондон и во неколку поголеми градови. Околу резиденцијата на американскиот амбасадор беше поставен ѕид од обезбедување ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Трамп им порача на Британците да ги напуштат преговорите со ЕУ и да си заминат без да платат ништо !

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ja искоментира ситуацијата со брегзитот и фактот дека Велика Британија не успева да се договори за напуштање на Европската Унија. Тој рече дека Велика Британија ...

“ЕУ ја водат копилиња”, кажа Борис Џонсон, бившиот шеф на британската дипломатија !

Борис Џонсон сака да стане премиер на Британија а судот го обвини дела лажел во кампањата во 2016 !

Судот во Лондон реши да го повика поранешниот шеф на британската дипломатија,Борис Џонсон поради сомнеж дека во кампањата за Брегзит во 2016 лажел.Џонсон се товари дека лажел во 2016 за ...

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Британски премиер нуди три милиона бесплатни пасоши за државјани на ЕУ !?

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов и еден од кандидатите за наследник на премиерката Тереза Меј ќе понуди три милиони бесплатни пасоши на државјани на Европската унија. Според Скај ...

Page 1 of 3 1 2 3