Tag: британија

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Од подморницата на британската кралска морнарица „HMS Talent“, вооруженa со крстаречки ракети „томахавк“, исфрлени се седуммина морнари кои користеле кокаин, објавиј „Мејл он сандеј“, а „Дејли телеграф“ потсетува дека на ...

Хакерите од „Анонимуси“ најавуваат одмазда за апсењето на Асанж !

Хакерите од „Анонимуси“ најавуваат одмазда за апсењето на Асанж !

„Ослободете го Асанж или ќе платите!“, се вели во пораката до „британската влада и нејзините пајташи од целиот свет“. Хакери од меѓународната група Анонимус пуштија порака до „британската влада и ...

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Британската премиерка Меј не знае на кои министри да им угоди – На оние за ЕУ или на оние против, оти сите се закануваат со оставки !

Министри од владата на премиерката Тереза Мај се заканија дека ќе поднесат оставка како последица од спорот околу Брегзит.Најмалку шестмина министри приврзаници на останувањето во Европската унија (ЕУ) ќе поднесат ...

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Британските пратеници не прифатија ниту еден предлог за Брегзит – Никој не знае што ќе се случи !

Британските пратеници гласаа за осумте различни можности за брегзит, но ниту една од нив не ја доби поддршката на парламентарното мнозинство, со што би се се трасирал патот на Велика ...

ВИДЕО: Човекот кој фрли јајце по глава на опозициониот британски лидер, доби 28 дена затвор ?!

ВИДЕО: Човекот кој фрли јајце по глава на опозициониот британски лидер, доби 28 дена затвор ?!

Човекот кој скрши јајце од главата на лидерот на британската опозиција Џереми Корбин, заврши во затвор каде ќе помине 28 дена . https://youtu.be/-ddDPzGiYyE Снимката на интерната телевизија го покажува 31 ...

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Меј загуби контрола над пратениците – Парламентот презеде контроал над „Брегзит“ !

Со 329 гласови за и 302 гласови против, парламентарците во Велика Британија гласаа за амандманот што го предложи пратеникот Оливер Летвин. Според тој амандман на парламентот му се дозволува да ...

Page 1 of 2 1 2