Tag: влада

Владата на интернет стана „Северна“ – Почна процесот на преименување !

Владата на интернет стана „Северна“ – Почна процесот на преименување !

Поставувањето на табла со новото уставно име на државата на граничниот премин Богородица е првиот чекор откако и официјално земјата е Северна Македонија. Нареднaта видлива промена ќе биде ажурирањето на ...

ФОТО: Исчезнаа буквите „Република Македонија“ од зградата на Владата…преку ноќ !

ФОТО: Исчезнаа буквите „Република Македонија“ од зградата на Владата…преку ноќ !

Буквите „Влада на Република Македонија“ од фасадата на зградата на Владата се симнати најверојатно во текот на ноќта за да се направи место за новото име на државата Република Северна ...

Блокадата на Владата и носи на САД штета од шест милијарди долари !

Блокадата на Владата и носи на САД штета од шест милијарди долари !

Блокадата на дел од владините агенции, која траеше 35 дена и поради која 800.000 сојузни административци беа без плата, ја чини американската економија барем шест милијарди долари, покажува анализа на ...

Хрватска: Потпретседателот на Владата во секс скандал – Тој тврди некој монтирал фотографии !

Хрватска: Потпретседателот на Владата во секс скандал – Тој тврди некој монтирал фотографии !

Хрватските медиуми се занимаваат со скандал во чиј центар се нашол потпретседателот на тамошната влада, Томислав Толушиќ, кој наводно во друштво на проститутка, консумира кокаин. Фотографиите ги објавил хрватски "Nacional", ...

Ципрас и Каменос  “раскинаа” ! Ќе се гласа доверба на грчката Влада !

Владата на Ципрас преживеа – Тој објави дека добил допис од Скопје во кој му појаснуваат дека “nationality” се однесува на државјанство ?!

Грчкиот парламент изгласа доверба на Владата на Алексис Ципрас со што се отвара патот Парламентот да го ратификува договорот со кој се става крај на долгогодишниот спор за името со ...

Ципрас и Каменос  “раскинаа” ! Ќе се гласа доверба на грчката Влада !

Ципрас и Каменос “раскинаа” ! Ќе се гласа доверба на грчката Влада !

Коалициониот партнер во грчката Влада, претседателот на “Независни Грци“ и министер за одбрана на Грција, Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја напушта владината коалиција. Најавата за ...

Рокот истече. Газдите што не исплатиле К -15 се соочувата со инспекции и тужби

Во новата година влеговме со зголемен данок, зголемени ставки за придонеси, повисоки плати за министрите ама не и за граѓаните !

Придонесите за здравствено и пензиско осигурување се зголемуваат, прогресивниот данок од денеска почнува да важи, рамниот данок веќе нема да се применува, плаќање во кеш само до 1.000 евра… ова ...

Со еден Закон, избришана правдата – Расте списокот на кандидати за амнестија !

Со еден Закон, избришана правдата – Расте списокот на кандидати за амнестија !

И покрај усвојувањето на Законот за амнестија, обвинителката во предметот за крвавите настани во Парламентот, Вилма Рускоска, најави нова истрага за настаните со кои ќе пред лицето на правдата ќе ...

Page 1 of 2 1 2