Tag: влада

Генсекот на Владата, Рашковски е под истрага на Обвинителството за спорниот тендер за радарскиот систем !

Генсекот на Владата, Рашковски е под истрага на Обвинителството за спорниот тендер за радарскиот систем !

Oбвинителството за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека е отворен предмет и се постапува во врска со случајот со спорниот тендер за набавка на радарски систем, по објавената аудио ...

Италија до среда ќе добие нова Влада !

Италија до среда ќе добие нова Влада !

Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека очекува до среда да ги заврши разговорите околу новата италијанска влада. Претседателот на Италија, Серџо Матарела минатата недела му даде мандат на Конте да ...

Владата тргна против сонцето од Кутлеш – Препорака да се отстрани од Македонија !

Владата тргна против сонцето од Кутлеш – Препорака да се отстрани од Македонија !

На денот кога собранието за прво државно знаме во независна Македонија го избира знамето со ѕвездата од Вергина, 27 години подоцна државава треба да го тргне од јавните институции , ...

Грчката опозиција со порака: „Никогаш нема да го верификуваме договорот од Преспа !“

Изгласана новата грчка Влада – Мицотакис и официјално премиер !

Со 158 гласа „за“ и 142 „против“ Владата на Кирјакос Мицотакис доби доверба од грчкиот Парламент.Расправата траеше три денa, почнувајќи во саботата попладне, а завршувајќи синоќа. Владата ја доби поддршката ...

Владата одлучи: Заедно со Бугарија ќе ги славиме деновите на Кирил и Методиј и Цар Самоил !

Владата одлучи: Заедно со Бугарија ќе ги славиме деновите на Кирил и Методиј и Цар Самоил !

Цар Самуил, како и основоположниците на словенската писменост, Свети Кирил и Методиј, Св. Климент и Св. Наум и ќе се чествуваат заеднички со Бугарија, одлучи владата на вчерашната седница, прифаќајќи ...

Грчката опозиција со порака: „Никогаш нема да го верификуваме договорот од Преспа !“

Опозицијата победи на изборите во Грција – Ципрас падна, Мицотакис ќе биде нов премиер !

Нова демократија е победник со околу 8,5 отсто разлика во однос на СИРИЗА и доволен број пратеници за да формира еднопартиска влада. За Нова демократија гласале 39,62 отсто од гласачите ...

Антикорупциската комисија отвори предмет, за сомнителниот тендер на Рашковски !

ВИДЕО: Само што се извини Рашковски, нова аудио снимка за местење на тендерот од страна на генералниот секретар на Владата !

Порталот „Економски Лидер“ објави нов аудио снимка од разговорот кој се водел помеѓу генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и претставници од италијанската компанија „Леонардо“, во врска со тендерот за ...

Антикорупциската комисија отвори предмет, за сомнителниот тендер на Рашковски !

Антикорупциската комисија отвори предмет, за сомнителниот тендер на Рашковски !

Антикорупциската комисија по допрен глас ќе отвори постапка за предмет за Генералниот секретар Драги Рашковски и неговата евентуална вмешаност во изборот на фирма која треба да постави нов радарски систем ...

Page 1 of 4 1 2 4