Tag: вода

ВИДЕО: Плимата и донесе на Венеција најголема поплава во последните 50 години!

ВИДЕО: Плимата и донесе на Венеција најголема поплава во последните 50 години!

Венеција се соочува со нова висока плима од 160 сантиметри. Повторно е затворен плоштадот Свети Марко. Локалните власти најавија дека следува уште еден тежок ден, но не толку драматичен како ...

ВИДЕО: Кит залутал во Темза во Лондон ?!

ВИДЕО: Кит залутал во Темза во Лондон ?!

Кит долг најмалку пет метри, бил вчера забележан во реката Темза блиску Лондон, скоро една година откако во близина на британската престолнина бил виден бел кит. https://twitter.com/BenTM1973/status/1181222870992773122 „Ние сме 99,99 ...

На аеродромот во Сан Франциско, нема веќе вода во пластични шишиња !

На аеродромот во Сан Франциско, нема веќе вода во пластични шишиња !

На меѓународниот аеродром во Сан Франциско ќе биде забранета продажбата на пластични шишиња со вода. Одлуката стапува во сила на 20 август, објави „Сан Франциско хроникл“. Новото правило ќе важи ...

ВИДЕО: Меркел дехидрираше и се тресеше додека стоеше со украинскиот претседател !

ВИДЕО: Меркел дехидрираше и се тресеше додека стоеше со украинскиот претседател !

Ангела Меркел доживеа непријатност за време на церемонијата во Берлин за пречек на новиот украински претседател Володимир Зеленскиј. На германската канцеларка и се слоши и почна да се тресе, но ...

Секој ден, Дунав во Црно Море носи 4.2 тони пластика !

Секој ден, Дунав во Црно Море носи 4.2 тони пластика !

Дунав секојдневно „транспортира” до Црното Море над 4,2 тони пластика, односно – 1,533 тони годишно, посочи романската асоцијација „Повеќе зеленило”. Таа органзиација денеска презентираше програма за борба и превенција на ...

ВИДЕО: Кина ќе гради подводен комплекс како „Атлантида„ на длабочина од 6000 метри во океанот !

ВИДЕО: Кина ќе гради подводен комплекс како „Атлантида„ на длабочина од 6000 метри во океанот !

Кина забрзано ги развива плановите за во Јужно Кинеско море на длабочина од околу 6.000 метри да изгради неверојатен подводен комплекс, но не за луѓе, туку исклучиво за вештачка интелигенција. ...

Page 1 of 2 1 2