Tag: возач

ХИТ ФОТО: Босанец влетал со автомобилот во градската фонтана во Зеница !

ХИТ ФОТО: Босанец влетал со автомобилот во градската фонтана во Зеница !

Возач на автомобил изгубил контрола и влетал во градската фонтана во босанскиот град Зеница.Возачот завршил на ургенстно, а засега не е познат степенот на неговите повреди. Освен материјална штета на ...

ВИДЕО: Босанец снимил возач како удира со автомобилот во автобус и умира на лице место !

ВИДЕО: Босанец снимил возач како удира со автомобилот во автобус и умира на лице место !

На автопатот Мостар – Јабланица, во Босна и Херцеговина, загина 62 годишен маж од Бања Лука, кој со својот автомобил удри директно во автобус од спротивен правец. Целата ситуација ја ...

САД: Влетал во автобус и пукал во возачот – Двајца мртви и двајца повредени !

САД: Влетал во автобус и пукал во возачот – Двајца мртви и двајца повредени !

Најмалку две лица се убиени, а уште две ранети кога вооружен напаѓач пукал во американскиот град Сиетл, јави ABC News. Имено, напаѓачот пукал при што повредил мотоциклист на крстосница, а ...

ВИДЕО: Пијан возач со автомобил усмртил две лица откако излетал на тротоар во Санкт Петерсбург !

ВИДЕО: Пијан возач со автомобил усмртил две лица откако излетал на тротоар во Санкт Петерсбург !

Медиумите пренесуваат дека загинал американскиот државјанин Тод Кровел.Две лица загинале, а три биле повредени кога автомобил удрил во пешаци на тротоар во центарот на Санкт Петербург, јавиле руските медиуми. Медиумите ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Вчера попладнето во 15:40 часот на регионалниот пат Радовиш - Штип, кај подвозникот од локалниот пат од бања Кежовица, на место викано „Калимерово“, се случила сообраќајна несреќа. Имено, 66-годишниот С.И. ...