Tag: возило

ВИДЕО: Ситуацијата во Албанија ескалира – Нападнато возилото на премиерот Рама !

ВИДЕО: Ситуацијата во Албанија ескалира – Нападнато возилото на премиерот Рама !

Демонстранти во Албанија фрлајќи камења и други предмети го нападнаа конвојот автомобили во кој беше и албанскиот премиер, Еди Рама, откако се обидоа да го блокираат патот Елсабон – Либражд, ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Жители на Пехчевско излетале со возило близу Берово – Повредени петмина !

На 17.03.2019 околу 04.30 часот на место викано „Трската“ во Берово, патничко возило „Сеат леон“ со беровски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(27) од село Умлена, пехчевско, изгубило контрола и излетало ...

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

ВИДЕО: Во Италија, со багери украле 2.3 милиони евра од блиндирано возило на сред автопат !?

Италијанската полиција соопшти дека на автопат во јужна Италија од блиндирано возило се украдени 2,3 милиони евра.Крадците користеле ровокопачи за да го отворат блиндираното возило кое ги превезувало парите. https://twitter.com/twitter/statuses/1080477014715445250 ...