Tag: војници

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Од подморницата на британската кралска морнарица „HMS Talent“, вооруженa со крстаречки ракети „томахавк“, исфрлени се седуммина морнари кои користеле кокаин, објавиј „Мејл он сандеј“, а „Дејли телеграф“ потсетува дека на ...

Бугарија: Министерот за одбрана, Каракачанов спремен да прати 3000 војници на границата со Грција заради мигрантите !

Бугарија: Министерот за одбрана, Каракачанов спремен да прати 3000 војници на границата со Грција заради мигрантите !

Министерот за одбрана на Бугарија Красимир Каракачанов изјави дека е подготвен да испрати 3.000 војници на границата со Грција во случај да се влоши состојбата со мигрантите. Министерот на својот ...

ВИДЕО: На воената парада, Грците во знак на „пријателството“ пак си ги пееја старите песни за Македонија и „варварите“ од север !

ВИДЕО: На воената парада, Грците во знак на „пријателството“ пак си ги пееја старите песни за Македонија и „варварите“ од север !

Обидот на грчките власти да го забранат пеењето на песната според која Македонците се варвари на парадата во чест на Денот на независноста не успеа. Војниците и насобраниот народ во ...

Трамп испраќа 4000 војници на границата со Мексико !

Трамп испраќа 4000 војници на границата со Мексико !

САД испраќаат околу 4.000 војници на својата граница со Мексико на три месеци за да обезбедат дополнителна поддршка на граничните безбедносните и царински агенции, соопшти американското Министерство за одбрана. Новите ...

ВИДЕО: Во самоубиствен напад во Сирија, загинаа четворица американски војници !

ВИДЕО: Во самоубиствен напад во Сирија, загинаа четворица американски војници !

Во самоубиствен терористички напад, за кој одговорноста ја презеде Исламска држава (ИСИС), денес во градот Манбиџ на северот на Сирија загинаа 18 луѓе, вклучувајќи американски војници, објавија набљудувачите. Американската војска ...