Tag: гоце

Српскиот министер Дачиќ на банкнота од 100 долари напишал „Косово е Србија“ !

Софија и Белград во кавга заради изјавата на Дачиќ за Бојко ! И Гоце Делчев во употреба, како одмазда за Косово !

Амбасадорот на Србија во Бугарија по налог на министерката за надворешни работи Екатерина Захариева ќе биде повикан на состанок во бугарското МНР поради изјавата на министерот за надворешни на Србија ...

Не само Македонците, туку и Бугарите и се смејат на Тамара и Владата за скандалот со химната !

Не само Македонците, туку и Бугарите и се смејат на Тамара и Владата за скандалот со химната !

Во Северна Македонија изби нов скандал околу Гоце Делчев, пишуваат бугарските медиуми за инцидентот на приемот во американската амбасада, кога македонската евровизиска ѕвезда Тамара Тодевска испушти стих интонирајќи ја македонската ...

Денес на пладне, Стево Пендаровски и официјално ја презема должноста Претседател на Македонија !

ФОТО: Изјавата на претседателот Пендаровски за Делчев, дека е Бугарин, му донесе критики !

На социјалните мрежи осамнаа големи критики кон шефот на државата кој изјави дека Гоце Делчев бил Бугарин. Еден од коментарите вели "Сега со признанието за Делчев, 500 евра плата веднаш". ...

Делчев ги скара Македонија и Бугарија – Запна работата на  заедничката комисија околу тоа чиј е Гоце ?!

Делчев ги скара Македонија и Бугарија – Запна работата на заедничката комисија околу тоа чиј е Гоце ?!

Без договор околу заедничкиот датум за чествување на Гоце Делчев, Софија ќе ја прекине работата на експертската комисија, предупредува шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева во интервју за бугарската Б ...