Tag: грабеж

Албанската опозиција не се откажува од протести !

За грабежот на 5 милиони евра на аеродромот во Тирана, уапсени 4 лица !

Четворица осомничени биле уапсени поради филмскиот грабеж на аеродромот во Тирана, соопшти албанската полиција. Три лица биле уапсени во Елбасан, а едно во Кроја поради грабеж на пет милиони евра. ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Хрватска: Тројца Македонци пљачкосувале низ Загреб, па завршиле во притвор !

Тројца државјани на Македонија завршија во истражниот затвор „Реметинец“ во Загреб, откако провалиле во стан во главниот град на Хрватска, од кои однеле злато и разни предмети. Двајца Македонци на ...

Скопје: Влегле со калашникови во банка, како на филм !

Скопје: Влегле со калашникови во банка, како на филм !

Предмалку се случи разбојништво во експозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Пет маскирани вооружени разбојници ограбиле експозитура на на Јадранска магистрала. Вооружени лица влегле во банката и ...

ВИДЕО: Еден од браќа близнаци ограбува, судот не може да утврди кој е разбојникот !

ВИДЕО: Еден од браќа близнаци ограбува, судот не може да утврди кој е разбојникот !

Италијанските судии со години не можат да осудат двајца крадци бидејќи не можат да востановат кој од еднојајчените близнаци стои зад секоја од кражбата. Судот во Верона пред неколку дена ...

ВИДЕО: Грабеж како од филм – Три лица влегоа во аптека и ја влечеа по под продавачката !

ВИДЕО: Грабеж како од филм – Три лица влегоа во аптека и ја влечеа по под продавачката !

Американска полиција објави снимка од бескрупулозниот грабеж во американската сојузна држава Џорџија. Надзорните камери на 7 декември снимија како тројца вооружени мажи влетуваат во аптека, и се закануваат на работничката ...

Хрватски полицајци ограбиле веќе ограбен банкомат !

Хрватски полицајци ограбиле веќе ограбен банкомат !

Двајца хрватски полицајци се уапсени поради кражба на пари од банкомат во Истра, јавуваат тамошните медиуми. Според истарската полиција, двајца нејзини службеници биле уапсени денеска поради сомневањата дека учествувале во ...