Tag: Граница

САД толку должат, што не можат веќе ни да го изговорат бројот !

Американски пар, сакал да сокрие еден милион долари при влез во Мексико !

Мексиканските власти уапсиле двојка која се обидела да влезе во земјата со повеќе од еден милион долари скриени во автомобилот. Министерството за одбрана соопшти дека двојката била уапсена вчера во ...

На Хрватската граница со БиХ, никнува ограда висока три метри со шилци !

На Хрватската граница со БиХ, никнува ограда висока три метри со шилци !

Хрватска почна да поставува ограда на границата, соопшти хрватското министерство за внатрешни работи. „Министерството за финансии како надлежно тело за изградба и одржување на граничните премини, на барање на министерството ...

Пожар го изгоре граничниот објект „Златарево“ со Бугарија !

Пожар го изгоре граничниот објект „Златарево“ со Бугарија !

Во голем пожар изгоре административната зграда на царинската испостава „Златарево“ на бугарско-македонската граница. За среќа немаше повредени, а беше направена огромна материјална штета. „Колегите се обиделе да го угасат огнот, ...

19 Фирми од Регионот  биле тресени од Инспекција по налог на Хелсиншки. За две години  работничките поплаки  зголемени за 300%

Хрватите собраа 600.000 потписи за референдум против зголемување на границата за пензионирање !

Организаторите на синдикалната иницијатива „67 е премногу“ во Хрватска објавија дека собрале повеќе од 600 илјади потписи за распишување референдум, за да се спречи зголемувањето на старосната граница за заминување ...

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Словенците на граница заплениле 1.5 милиона евра во кеш !

Словенечката полиција во комбе со кое патувале двајца странски државјани, пронајде и заплени 1,5 милиони евра во готовина. Како што објави мариборскиот весник „Вечер“, повикувајќи се на неофицијални полициски извори, ...

ФОТО: Почнаа подготовките за поставување на новите „Северни“ табли !

ФОТО: Почнаа подготовките за поставување на новите „Северни“ табли !

Менувањето на таблите со новото уставно име на државата почнува од граничните премини. На преминот „Богородица“ веќе е пристигната таблата со новото име на државата, а денеска почнаа и подготовки ...

„Светска банка“ бара зголемување на возрасната граница за пензионирање во Македонија !

„Светска банка“ бара зголемување на возрасната граница за пензионирање во Македонија !

Светска Банка и натаму останува на ставот дека е потребно зголемување на возраста за пензионирање во Македонија. Стареењето на населението и предвремените пензионирања, во комбинација со ад-хок дополнителните зголемувања на ...

ХИТ ФОТО: Таблите со новото име, спремни ! “Северна„ од денес прво на преминот „Богородица“ !

Таблата на која е испишано Северна Македонија е на граничниот премин Богородица. Се очекува истата да биде поставена во текот на денешниот ден. Официјална Атина очекува уште денес Скопје да ...

Трамп испраќа 4000 војници на границата со Мексико !

Трамп испраќа 4000 војници на границата со Мексико !

САД испраќаат околу 4.000 војници на својата граница со Мексико на три месеци за да обезбедат дополнителна поддршка на граничните безбедносните и царински агенции, соопшти американското Министерство за одбрана. Новите ...

Page 1 of 2 1 2