Tag: груевски

Никола Груевски со лисици на рацете во суд во Будимпешта, на расправа за екстрадиција !?

Никола Груевски со лисици на рацете во суд во Будимпешта, на расправа за екстрадиција !?

Никола Груевски утринава е во судот во Будимпешта на рочиште за барањето за екстрадиција од македонските власти. Поранешниот премиер дојде во судницата со палто врз рацете за да ги скрие ...

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Денес ќе се одлучува за одземање на мандатот на бившиот премиер а сега пратеник Никола Груевски !

Мандатот на пратеникот Никола Груевски кој избега од земјата откако беше осуден повторно е на дневен ред на собраниската комисија за деловнички и мандатно имунитетни прашања. Седницата е закажана за ...

Ќе остане тајна како Груевски побегна во Унгарија, оти во Албанија, безбедносните снимки сами се избришале ?!

Ќе остане тајна како Груевски побегна во Унгарија, оти во Албанија, безбедносните снимки сами се избришале ?!

Тим од обвинителството се врати со празни раце од Албанија. Нема снимки од граничните премини кои требаше да дадат одговор за бегалската рута на Никола Груевски. Биле избришани автоматски, вели ...

ВИДЕО: Груевски на шопинг во Будимпешта !

ВИДЕО: Груевски на шопинг во Будимпешта !

Унгарскиот портал 444.hu објави видео снимка од екс македонскиот премиер, бегалецот Никола Груевски, како се шета во трговскиот центар WestEndCity, лоциран во центарот на Будимпешта на популарната улица Ваци. Порталот ...

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британскиот новинар, Даниел Нолан го фотографирал екс-премиерот, Никола Груевски во близина на пивница во Будимпешта. „Го фатив жив! Пребеганиот екс-македонски премиер забележан во Будимпешта“ - напишал британскиот новинар на Твитер. ...