Tag: делчев

На бугарскиот европратеник Џамбаски му се допадна признанието на Пендаровски: „Конечно признание !“

На бугарскиот европратеник Џамбаски му се допадна признанието на Пендаровски: „Конечно признание !“

Европратеникот и заменик-претседател на бугарската ВМРО, Ангел Џамбаски, ја оцени изјавата на претседателот Стево Пендаровски дека Гоце Делчев се дефинирал како Бугарин како добар чекор против „50 години бесно антибугарство“. ...

Денес на пладне, Стево Пендаровски и официјално ја презема должноста Претседател на Македонија !

ФОТО: Изјавата на претседателот Пендаровски за Делчев, дека е Бугарин, му донесе критики !

На социјалните мрежи осамнаа големи критики кон шефот на државата кој изјави дека Гоце Делчев бил Бугарин. Еден од коментарите вели "Сега со признанието за Делчев, 500 евра плата веднаш". ...

Делчев ги скара Македонија и Бугарија – Запна работата на  заедничката комисија околу тоа чиј е Гоце ?!

Делчев ги скара Македонија и Бугарија – Запна работата на заедничката комисија околу тоа чиј е Гоце ?!

Без договор околу заедничкиот датум за чествување на Гоце Делчев, Софија ќе ја прекине работата на експертската комисија, предупредува шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева во интервју за бугарската Б ...