Tag: дете

Шведска: Дете донело бомба од втора светска војна во градинка ?!

Шведска: Дете донело бомба од втора светска војна во градинка ?!

Припадници на шведската специјална полиција затворија една претшколска установа на југот на земјата откако било пријавено дека едно дете донело рачна граната. Полицијата е повикана кога вработените го забележале сомнителниот ...

ВИДЕО: Романец се снимал во живо како вози брзо -Усмртил трудница и нејзиното тригодишно дете !

ВИДЕО: Романец се снимал во живо како вози брзо -Усмртил трудница и нејзиното тригодишно дете !

Три лица загинаа на истокот на Романија кога маж кој во живо пренесувал снимка од брзо возење на Фејсбук, со спортски автомобил слетал од патот и влетал во нивниот двор. ...

ВИДЕО: Потрага по шестгодшно дете во БиХ кое паднало во поток – Мајката скокнала да го спаси !

ВИДЕО: Потрага по шестгодшно дете во БиХ кое паднало во поток – Мајката скокнала да го спаси !

Во БиХ има потрага по шестгодишно дете кое паднало во поток, а мајката скокнала да го спаси. Во местото Бегов Хан кај Жепча денеска шестгодишно дете паднало во поток, чиј ...

САД: Маж фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота !

САД: Маж фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота !

Американец е уапсен откако фрлил петгодишно дете од тераса на шопинг центар во Минесота, пренесуваат амеирканските медиуми. Според информациите, детето е во животозагрозувачка состојба по паѓањето од тераса од вториот ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Србија: Дете се фрлило од седми кат на зграда оти не му давале да игра видео игри !

Трагедија се случи во Нов Белград. Дванаесетгодишно дете почина по скок од седми кат од зграда во Нов Белград, објави РТС. Момчето паднало пред влезот на зградата на улица Нехруева, ...

Тригодишно дете, повредено во масакрот во Нов Зеланд, почина во рацете на татко му !

Тригодишно дете, повредено во масакрот во Нов Зеланд, почина во рацете на татко му !

Меѓу 49. жртви на масакрот во џамијата во Нов Зеланд е и едно тригодишно дете кое починало во прегратките на својот татко. И понатаму трае процесот на идентификација на жртвите. ...

Page 1 of 2 1 2