Tag: договор

Грчката опозиција со порака: „Никогаш нема да го верификуваме договорот од Преспа !“

Мицотакис си легна на брашното – Преспанскиот договор не може да се поништи ?!

Преспанскиот договор не може еднострано да се поништи, вели во предизборно интервју лидерот на опозицијата Мицотакис, кој според анкетите најверојатно ке биде и новиот премиер на Грција. Мојата процена е ...

Најскап фудбалер на светот: На 14 години, потпиша договор вреден 10 милиони долари !

Најскап фудбалер на светот: На 14 години, потпиша договор вреден 10 милиони долари !

Најталентираниот играч во светот, на возраст од 14 години, Јусуфа Мукоко стана милионер откако потпиша договор вреден 10 милиони долари. Момчето потпиша за американскиот гигант Најки кој процени дека токму ...

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Британската премиерка ги предупреди парламентарците дека одбиен договор значи дека земјата е се уште во ЕУ !

Британската премиерка Тереза Меј предупреди денеска дека ако Брегзит биде одложен долго, тогаш Велика Британија ќе треба да учествува на европските избори во мај и тоа ќе биде „брилијантен симбол ...

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Нов пораз на Тереза Меј: Парламентот го одби и вториот договор на Британија со ЕУ за „Брегзит“ !

Британскиот парламент повторно го отфрли договорот за брегзит кој премиерката Тереза Меј го постигна со Европската Унија. Против договорот со условите за излегување на Британија од ЕУ гласаа 391 пратеник, ...

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Втор обид на британскиот парламент да го одобри договорот за излез од ЕУ !

Британската влада објави дека во вторник, во долниот дом на Парламентот, ќе се одржи второто гласање за договорот за брегзит постигнат со Брисел. Ова го соошти министерката за парламентарни прашања, ...

ВИДЕО: Нови протести во Грција против Преспанскиот договор – Повредени четворица полицајци !

ВИДЕО: Нови протести во Грција против Преспанскиот договор – Повредени четворица полицајци !

За време на протестите на помала група граѓани против преспанскиот договор, повредени се четворица полицајци и еден демонстрант во грчкиот град Птолемаида. До судир помеѓу полицијата и демонтрантите дошло додека ...

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

За време на седницата за пратенички прашања, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети разговарале и се договориле на претседателските избори да настапат со ...

Со 6 гласа повеќе, грчкиот парламент го ратификуваше договорот од Преспа !

Со 6 гласа повеќе, грчкиот парламент го ратификуваше договорот од Преспа !

Грчкиот парламент го ратифицира договорот од Преспа. Од вкупно 300 пратеници, 153 гласаа „за“, 146 гласаа „против“ и еден „воздржано“. Расправата што течеше во парламентот беше тензична и неизвесна. Премиерот ...

Грчкиот парламент денес одлучува за ратификација на договорот со „Северна Македонија“ !

Грчкиот парламент денес одлучува за ратификација на договорот со „Северна Македонија“ !

Грчкиот парламент денеска ќе гласа за ратификување на договорот од Преспа. Расправата почна во средата, а гласањето кое требаше да се одржи вчера, беше одложено за денеска за да се ...

Page 1 of 2 1 2