Tag: долари

ВИДЕО: Мексико продава 82 запленети мафијашки автомобили вредни 1.5 милиони долари !

ВИДЕО: Мексико продава 82 запленети мафијашки автомобили вредни 1.5 милиони долари !

Аукцијата на 82 луксузни автомобили , запленети од нарко картелите во Мексико , е закажана за во недела.Почетната цена за сите автомобили е околу 1,5 милиони долари. Шефот на неодамна ...

Русија: Експлозија во кафуле поради истекување на гас – Повредени над 20 лица !

Русија: Двајца кинези измамиле 1.5 милиона луѓе и им собрале 1.9 милијарди долари ?!

Руската полиција приведе двајца кинески државјани поради обвинение за проневера на 1,9 милијарди долари во вид на пирамидална проневера, изјавила портпаролката на МВР на Русија за ТАСС. Според првични проценки ...

ВИДЕО: Два милиона долари за Мадона на „Евросонг“, за катастрофалното фалширање ?!

ВИДЕО: Два милиона долари за Мадона на „Евросонг“, за катастрофалното фалширање ?!

Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели.Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека ќе биде историски, но истовремено и хистеричен. Според пишувањата на израелските ...

Германија: Хакери пробиле и објавиле лични податоци за стотина политичари !

Хакери украле над 100 милиони долари од сметки на над 40.000 корисници, преку нивната електронска пошта !

Полицијата во шест земји разбила голема сајбер криминална мрежа , кои делувале од Источна Европа и од оштетените , меѓу кои и сметките на фондови и хуманитарни организации , украле ...

Кина: Уапсени криминалци кои произведувале лажни лего коцки вредни 30 милиони долари !

Кина: Уапсени криминалци кои произведувале лажни лего коцки вредни 30 милиони долари !

Кинеската полиција разоткри криминална група која е обвинета за производство и продажба на лажни лего коцки во вредност од 30 милиони долари. Полицијата ги претресе просториите на кинескиот произведувач на ...

Една епизода од „Игра на тронови“ од осмата сезона чинела 15 милиони долари ?!

Една епизода од „Игра на тронови“ од осмата сезона чинела 15 милиони долари ?!

Конечно почна и осмата, последна сезона на "Игра на Тронови".Продукцијата на една епизода чини 15 милиони долари за оваа сезона и тоа секако е рекорд. За споредба, продукцијата на една ...

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Путин лани заработил 135.000 долари а премиерот Медведев 153.000 !

Рускиот претседател, Владимир Путин, минатата година заработил 135.000 долари, што е за околу 20.000 помалку отколку во 2017 година, покажува неговата даночна пријава објавена на веб-страницата на Кремљ. Просечните месечни ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Доналд Трамп на следните избори оди со собрани 40 милиони долари од донации !

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе пријави дека за кампањата за реизбор на претседателските избори во 2020 година во првиот квартал од оваа година собрал повеќе од 40 милиони долари. Тоа ...

Најскап фудбалер на светот: На 14 години, потпиша договор вреден 10 милиони долари !

Најскап фудбалер на светот: На 14 години, потпиша договор вреден 10 милиони долари !

Најталентираниот играч во светот, на возраст од 14 години, Јусуфа Мукоко стана милионер откако потпиша договор вреден 10 милиони долари. Момчето потпиша за американскиот гигант Најки кој процени дека токму ...

Page 1 of 3 1 2 3