Tag: долари

Американка остана без добивка од 42 милиони долари, оти казиното смета дека тоа е системска грешка ?!

Американка остана без добивка од 42 милиони долари, оти казиното смета дека тоа е системска грешка ?!

Катрина Букман е веројатно најразочараната личност на светот или барем беше кога од казино во Њујорк доби информација дека одлучиле да ја поништат нејзината добивка од 42 милиони долари, бидејќи ...

Грузијци сакале да продадат 40 грама радиоактивен ураниум за 2.8 милиони долари !

Грузијци сакале да продадат 40 грама радиоактивен ураниум за 2.8 милиони долари !

Грузиските власти уапсија двајца мажи , кои се обидувале да продадат радиоактивен ураниум за 2,8 милиони долари. Кај нив биле пронајдени над 40 грама ураниум-238. На шверцерите им се заканува ...

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Агенти на американската царина запленија 1 450 килограми кокаин , вреден 77 милиони долари. Најголемата пратка кокаин во последните 25 години на пристаништата во Њујорк и Њу Џерски е запленета ...

ВИДЕО: Најголемиот крузер, почна да крстосува – Долг е 362 метри а чини над една милијарда долари !

ВИДЕО: Најголемиот крузер, почна да крстосува – Долг е 362 метри а чини над една милијарда долари !

Нaјголемиот крузер во светот „Harmony of the Seas“ деновиве тргна на своето прво патување од француското бродоградилиште во Сант Назаир. Бродот, долг 362 и висок 72 матра, заплови кон Саунтхемптон ...

ВИДЕО: Шефот на изборната кампања на Трамп, доби скоро 4 години затвор и обврска да врати 24 милиони долари !

ВИДЕО: Шефот на изборната кампања на Трамп, доби скоро 4 години затвор и обврска да врати 24 милиони долари !

Пол Манафорт , поранешен шеф на изборната кампања на Доналд Трамп е осуден на безмалку четири години затвор за финансиски измами , откриени во текот на истрагата на посебниот истражител ...

Газдата на „Амазон“ најбогат на свет – Има недостижни 131 милијарда долари !

Газдата на „Амазон“ најбогат на свет – Има недостижни 131 милијарда долари !

Сопственикот на „Амазон“ Џеф Безос е најбогатиот маж во светот, чиј имот се зголемил за 19 милијарди долари во последната година и сега изнесува 131 милијарда долари, објави „Форбс“. Списанието ...

Дошол маскиран како лик од филмот „Вресок“ да си ја подигне лото премијата од 158 милиони долари !

Дошол маскиран како лик од филмот „Вресок“ да си ја подигне лото премијата од 158 милиони долари !

Еден среќен добитник на 158 милион долари на лото во Јамајка се појави маскиран при предавањето на чекот, со цел неговите пријатели и членови на семејството да не дознаат за ...

САД толку должат, што не можат веќе ни да го изговорат бројот !

САД толку должат, што не можат веќе ни да го изговорат бројот !

Државниот долг на САД премина нова граница и за првпат достигна повеќе од 22.000 милијарди долари (22 трилиони долари). Дневен извештај од Министерството за финансии, објавен во вторникот, покажува дека ...

Page 1 of 2 1 2