Tag: Дрога

Во Србија се појавила нова силна дрога со имиња „Јагода“, „Боровница“ и „Мастика“ ?!

Во Србија се појавила нова силна дрога со имиња „Јагода“, „Боровница“ и „Мастика“ ?!

На улиците во Србија се појави нова дрога, синтетички канабиноид чие дејство е 100 пати посилно од дејството на марихуаната. Тоа е шеста психоактивна супстанца која во последните година дена ...

Грција: Запленети рекордни 6.5 тони марихуана, вредна 150 милиони долари !

Рим: Полиција пронашла дрога на гробишта !

Италијанската полиција пронашла повеќе од еден килограм кокаин на гробишта во Рим, а под сомнение дека е поврзан со пронајдената дрога, уапсен е 42-годишен каменорезец. Полицијата соопшти дека нејзините припадници ...

Србија: Елитна проститутка открива дека Министер и шмркал кокаин од задникот ?!

Србија: Елитна проститутка открива дека Министер и шмркал кокаин од задникот ?!

Елитна проститутка од Белград која за викенд заработувала до 4 илјади евра, тврди дека еден министер шмркал кокаин од нејзиниот гол задник „Министерот шмркаше кокаин од мојот гол задник“, стои ...

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Од подморницата на британската кралска морнарица „HMS Talent“, вооруженa со крстаречки ракети „томахавк“, исфрлени се седуммина морнари кои користеле кокаин, објавиј „Мејл он сандеј“, а „Дејли телеграф“ потсетува дека на ...

Ќеси со отпадоци од марихуана, летале на пат во Холандија !

Ќеси со отпадоци од марихуана, летале на пат во Холандија !

Стотици кеси со отпадоци од марихуана биле фрлени на дел од регионалниот пат помеѓу Фурт и Кромфорт во холандската провинција северен Брабант. Светските агенции јавуваат дека кесите биле расфрлани во ...

Хрватска: Отишле да бараат дрога во стан, пронашле змии !

Хрватска: Отишле да бараат дрога во стан, пронашле змии !

Змии отровници, гуштери, змијски отров, марухуана и печурки кои содржат психоактивни супстанци биле пронајдени во еден стан во Загреб, соопшти загребската полиција. Сопственик на станот бил 30-годишен маж, кој бил ...

Италија: Уапсен Албанец со 22 килограми хероин, вреден 6.5 милиони евра !

Италија: Уапсен Албанец со 22 килограми хероин, вреден 6.5 милиони евра !

Италијанската полиција уапси албански емигрант и заплени 22 килограма хероин и над 90 килограми супстанца која се користи при подготовката на дози со дрога.Станува збор за лицето М.А.(31) кој живеел ...

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Агенти на американската царина запленија 1 450 килограми кокаин , вреден 77 милиони долари. Најголемата пратка кокаин во последните 25 години на пристаништата во Њујорк и Њу Џерски е запленета ...

Page 1 of 2 1 2