Tag: евра

Германска политичка партија бара „Дегзит“, по теркот на „Брегзит“ за излез од ЕУ ?!

Германија: Владата лани на бегалците потрошила рекордни 23 милијарди евра !

Германската влада минатата година за бегалци потрошила рекордни 23 милијарди евра .Според агенцијата Ројтерс, која се повикува на интерни документи на германската влада , за олеснување на интеграцијата на над ...

Трговската војна ги чинеше САД рекордни 7.8 милијарди долари !

Американски суд донесе пресуда дека Албанија треба да му плати оштета од 110 милиони евра на италијански бизнисмен !

Арбитражниот суд во Вашингтон донесе пресуда по поднесената тужба против албанската Влада од страна италијанскиот бизнисмен Франческо Бекети, поранешен сопственик на телевизијата „Агон Чанел“ и неколку компании затворени под обвинение ...

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Словенците на граница заплениле 1.5 милиона евра во кеш !

Словенечката полиција во комбе со кое патувале двајца странски државјани, пронајде и заплени 1,5 милиони евра во готовина. Како што објави мариборскиот весник „Вечер“, повикувајќи се на неофицијални полициски извори, ...

За три месеци, јавниот долг пораснал за 40 милиони евра – Должиме над 5,2 милијарди евра !

Само по основ на камати, државата, а и ние, годинава ќе враќаме 149 милиони евра !

Државата годинава само за камати ќе треба да плати 149 милиони евра што е за 17.9% повеќе од лани. Според среднорочната фискална стратегија Владата предвиде да продолжи да се задолжува. ...

Хрватска: Кинезите дадоа 2 милиони евра за хотелот „Загорје“ во Кумровец !

Хрватска: Кинезите дадоа 2 милиони евра за хотелот „Загорје“ во Кумровец !

Кинеската компанија „Зонгија недвижности“ му понуди на хрватското Министерството за државен имот да го купи хотелот „Загорје“, поранешното политичко училиште во Кумровец. Наместо бараните 1,6 милион евра, тие понудија речиси ...

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Грците добија нова помош од една милијарда евра од ЕУ !

Европскиот фонд за финансиска стабилност (ЕФФС) и Европскиот механизам за стабилност (ЕМС) официјално го одобрија ослободувањето на новата транша финансиска помош за Грција. Траншата се состои од околу една милијарда ...

За три месеци, јавниот долг пораснал за 40 милиони евра – Должиме над 5,2 милијарди евра !

За три месеци, јавниот долг пораснал за 40 милиони евра – Должиме над 5,2 милијарди евра !

Јавниот долг на земјава за три месеци се зголемил за 40 милиони евра. Тој сега изнесува 5 милијарди 252 милиони евра. Задолжувањето расте побавно од растот на БДП. Во согласност ...

Page 1 of 6 1 2 6