Tag: Европа

По грешка, НАТО ги открил локациите на над 150 нуклеарни боеви глави во Европа !

По грешка, НАТО ги открил локациите на над 150 нуклеарни боеви глави во Европа !

Американскиот весник вели дека во документ од еден канадски сенатор до Комисијата за одбрана и безбедност на Парламентарното собрание на НАТО детално била опишана иднината на политиката на нуклеарна воздржаност ...

Тинејџер си го продал бубрегот за „Ајфон“ – Сега мора секој ден на дијализа !

„Сифилисот“ коси во Европа заради сексот меѓу мажите – Бројот на болни, зголемен за 70% !

Случаите на сифилис во Европа се зголемиле за 70 отсто од 2010 година, главно поради поризичниот секс помеѓу мажите. Ова се наведува во извештајот на Европскиот центар за превенција и ...

Туск, претседателот на Европскиот совет, под истрага за затајување на данок !

Туск, претседателот на Европскиот совет, под истрага за затајување на данок !

Претседателот на Советот на Европа, Доналд Туск, одговара пред полската комисија која ги истражува големите случаи на затајување данок во времето кога тој беше премиер на земјата. Сослушувањето на Туск ...

Германските разузнавачи предупредуваат дека Исламска држава планира напади низ Европа !

Германските разузнавачи предупредуваат дека Исламска држава планира напади низ Европа !

Германското разузнавање предупреди дека терористичката организација Исламска држава може да организира напади во Европа. Директорот на Федералната служба за заштита на Уставот (БфВ) Томас Ханделванг првпат беше домаќин на годинешниот ...

САД и Бугарија предупредуваат на терористички напади во Македонија, кај нас…молк ?!

Руските разузнавачи предупредуваат на тероризам низ цела Европа !

Џихадистите од Исламската држава изгубија територии во Сирија и Ирак, но и понатаму претставуваат сериозна закана, бидејќи нивните терористички ќелии се шират по Европа и Азија. Алармантното предупредување го изнел ...

Двојните стандарди на ЕУ и САД: Не го поддржуваат бојкотот на опозицијата во Албанија ?!

Советот на Европа побрара од Албанија да си направи попис на малцинствата !

Советот на Европа побара од Албанија да го почитува начелото на слободно изразување на националните малцинства на пописот во 2020 година. Организацијата ја повикува Албанија, изјаснувањето за националната и верската ...

Page 1 of 2 1 2