Tag: евросонг

Рефлектор паднал на сцената на „Евросонгот„ во Изралел, и убил човек ?!

Рефлектор паднал на сцената на „Евросонгот„ во Изралел, и убил човек ?!

Овогодишниот Евросонг го обележи и една трагедија. Имено 66-годишниот возач на камион, Фулди Шварц настрада кога за време на подготовките врз него падна дел од осветлувањето. Тој итно бил пренесен ...

Палестински џихадисти се заканија дека ќе го спречат „Евросонгот“ во Израел !

Палестински џихадисти се заканија дека ќе го спречат „Евросонгот“ во Израел !

Палестинскиот исламски џихадист, од појасот Газа се закани дека ќе ја спречи овогодинешната „Песна на Евровизија„ која почнува за 10 дена во Израел. Делегации за „Песна на Евровизија„ зпочнаа да ...

Тамара на „Евросонг“, под името „Северна“ !

ВИДЕО: Ова е „Гордост„ за Северна Македонија, која Тамара ќе ја пее во Израел на евросонг !

Тамара Тодевска со песната „Proud“ (Гордост) ќе ја претставува Македонија на Евровизија која годинава ќе се одржува во Израел. Вечерва на МТВ беше промовиран и видоспотот на оваа балада. Македонија ...

Мадона ќе пее на „Евросонг“ во Израел – За две песни, ќе добие 1.5 милиони долари !

Мадона ќе пее на „Евросонг“ во Израел – За две песни, ќе добие 1.5 милиони долари !

Мадона ќе потпише договор вреден 1,5 милиони долари за изведување на 2 песни на натпреварот за песна на Евровизија 2019-та, што ќе се одржи во Тел Авив, Израел, пренесуваат светските ...