Tag: Експлозија

ВИДЕО: Тројца мртви, при експлозија на танкер со нафта во Русија !

ВИДЕО: Тројца мртви, при експлозија на танкер со нафта во Русија !

Три лица загинаа во експлозија на бродот „Залив Америка“ во близина на градот Находка на рускиот Далечен исток. https://www.instagram.com/p/B4WP_7ugRuS/?utm_source=ig_web_copy_link „Експлозијата се случи на танкер во Находка. Три лица загинаа“, соопшти ...

ВИДЕО: Десет лица повредени по моќна експлозија на танкер со нафта !

Најмалку десет лица се повредени откако танкер со нафта експлодирал во пристаништето Услан во Јужна Кореја. На социјалните мрежи е објавено видео од моментот на експлозија на танкерот, додека поминувал ...

Експлозија предизвика пожар во руска лабораторија каде се чуваат опасни заразни болести !

Експлозија предизвика пожар во руска лабораторија каде се чуваат опасни заразни болести !

Експлозија на гас предизвикала пожар во рускиот лабораториски комплекс во кој се складираат примероци со опасни заразни болести како што се морбилите, антраксот и еболата, соопштиле во понеделникот руските власти, ...

ВИДЕО: 160 милиони литри нафта можат дасе излеат во Црвеното море ако експлодира напуштен танкер !?

ВИДЕО: 160 милиони литри нафта можат дасе излеат во Црвеното море ако експлодира напуштен танкер !?

Напуштен танкер, товарен со 160 милиони литри нафта, кој со години плови недалеку од брегот на Јемен би можело да експлодира и да ја предизвика најголемата еколошка катастрофа во историјата ...

ВИДЕО: Експлозија на гас уништи трговски центар на Флорида ! Повредени над 20 лица !

ВИДЕО: Експлозија на гас уништи трговски центар на Флорида ! Повредени над 20 лица !

Најмалку 20 лица се повредени во силна експлозија во трговски центар на Флорида. Локалните агенции пренесуваат дека најверојатно станува збор за експлозија на гас и оти огромни оштетувања се забележуваат ...

Page 1 of 2 1 2