Tag: жена

ВИДЕО: Млада девојка, бездомник застрелана на сред улица оти побарала 25 центи од случаен минувач !

ВИДЕО: Млада девојка, бездомник застрелана на сред улица оти побарала 25 центи од случаен минувач !

31.годишна жена, бездомник од Рио де Женеиро е застрелана на сред улица, од страна на случаен минувач. Таа му побарала 25 центи за храна, но младичот, наместо да извади пари, ...

ВИДЕО: Вака полицаец, тепа жена во „демократска“ Холандија !

ВИДЕО: Вака полицаец, тепа жена во „демократска“ Холандија !

Да се случеше кај нас, тоа ќе беше„употреба на прекимерна сила“, „Пречекорување на овластувањата“, “недемократски чин“ и уште милион други изговори. Кога ќе се случи во Холандија....се е регуларно, макар ...

Белорусија: Средношколец ја убил наставничката со нож !

По 12 години бегство, фатен убиец на сопругата и двете ќерки, кои ги убил во Лондон !

Четириесет и шестгодишниот Мухамед Абдул Шакур, кој брутално ги уби 26-годишната сопруга Џули Бегум, како и ќерките Аника и Танка Канум, најпосле е фатен. Тој ја задавил петгодишната ќерка со ...

Иран: Жена се самозапалила, откако ја фатиле дека е облечена како маж за да влезе на фудбалски натпревар ?!

Иран: Жена се самозапалила, откако ја фатиле дека е облечена како маж за да влезе на фудбалски натпревар ?!

Иранка се запали со бензин откако била приведена поради тоа што се облекувала како маж за да може да влезе на фудбалски стадион за да гледа натпревар. Таа се запалила ...

ВИДЕО: Турска опозиционерка доби скоро 10 години затвор за твитови со навреди против Ердоган !

ВИДЕО: Турска опозиционерка доби скоро 10 години затвор за твитови со навреди против Ердоган !

Турски суд ја осуди познатата опозициска активистка Канан Кафтачоглу на девет години и осум месеци затвор поради повеќе „злосторства“.Канан Кафтанчоглу е осудена за „навредување на претседателот и ширење терористичка пропаганда“, ...

Русија: Во неколку пожари загинаа 4 деца !

Жена осомничена од полицијата дека го подметнала пожарот кај Шибеник !

Хрватската полиција уапсила жена осомничена дека го подметнала вчерашниот пожар кај Шибеник, објави „Вечерње новости“. Според информациите, станува збор за жена која и во минатото била пријавувана за подметнување пожар. ...

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Србија: Приведена твитерџика затоа што се заканувала на децата на претседателот Вучиќ !

Во Шабац била уапсена жена која се сомничи дека преку Твитер упатила брутални закани за ќерката и синот на српскиот претседател Александар Вучиќ. 49-годишната А.Ј.А. тврди дека нема никаква врска ...

Page 1 of 5 1 2 5