Tag: животи

Четиригодишнодевојче, во Хрватска починало од топлотен удар, заборавено во затворен автомобил !

Горештините однесоа шест животи во САД !

Најмалку шест лица го загубиле својот живот поради рекордно високите температури во САД, објави радиото Гласот на Америка. Според властите, жртвите се од сојузните држави Мериленд, Аризона и Арканзас. Националната ...