Tag: жолти

Француски „Жолти елеци“ блокираа возачи во Албанија ?!

Француски „Жолти елеци“ блокираа возачи во Албанија ?!

рупа француски туристи на граничниот премин Хан Хоти на северот на Албанија, вчера блокираа една лента, револтирани што возачите-Албанци не ги почитуваат сообраќајните правила. Тие облекоа жолти елеци – симболот ...

ВИДЕО: Париз гори ! Расте бројот на приведени демонстранти во „демократска“ Франција !

„Жолтите елеци“ во Франција до сега направиле штета од 217 милиони евра !

Осигурителните компании досега исплатиле 217 милиони евра отштета за материјалната штета предизвикана во протестите на Жолтите елеци во Франција, пред сѐ на трговците, се наведува во извештајот на францускиот Сенат. ...

Лоша анкета за Макрон: над 64% од Французите ги поддржуваат „Жолтите елеци“ !

ВИДЕО: „Жолтите елеци“ револтирани – Собрале пари за Нотр Дам а за нив нема ниту евро !

Полицијата за немири и демонстрантите се судрија во центарот на Париз, за време на антивладините протести на жолтите елеци поради „кризата" од високите даноци и економската нееднаквост. Помалку од една ...

ВИДЕО: Париз гори ! Расте бројот на приведени демонстранти во „демократска“ Франција !

Нема пауза: Жестоки судири на „Жолтите елеци“ со полицијата во Париз !

Демонстрантите од движењето Жолти елеци се судрија со полицијата во францускиот град Тулус, во моментот кога претседателот Емануел Макрон се подготвува да ги најави новите мерки, со кои би требало ...

Лоша анкета за Макрон: над 64% од Французите ги поддржуваат „Жолтите елеци“ !

„Жолтите елеци“ направиле штета во Франција од 170 милиони евра !

Француската федерација на осигурување (ФФО) проценува дека штетите предизвикана за време на протестите на „жолтите елеци” во Франција изнесува 170 милиони евра, во што не се пресметани последните оштетувања од ...

ВИДЕО: Бунтот продолжува ! „Жолтите елеци“ запалија полициско возило во Париз !

ВИДЕО: Бунтот продолжува ! „Жолтите елеци“ запалија полициско возило во Париз !

Министерот за внатрешни работи на Франција, Кристоф Кастане на социјалната мрежа Твитер објави дека е згрозен од тоа што „Жолтите елеци“ го запалиле военото антитерористичко возило за време на протестите ...

Со „Црвени шалови“ против „Жолтите елеци“ – Протести и контрапротести во Париз !?

Со „Црвени шалови“ против „Жолтите елеци“ – Протести и контрапротести во Париз !?

По уште една акција на „жолтите елеци“ во саботата, во која се дојде до нови немири, денеска во Париз ќе се одржи контрапротест против насилството и во заштита на француските ...

Page 1 of 2 1 2