Tag: загреб

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

Гром удрил во куќа во Загреб – Повредено едно лице !

Невремето пропратено со обилни дождови и силен ветер предизвика значителна штета во Хрватска. Во Загреб едно лице е повредено, откако гром го запали неговиот дом. Поради невремето пожарникарите во главниот ...

ВИДЕО: „Ферари“ останало без бензин, па го блокирало сообраќајот во Загреб !

ВИДЕО: „Ферари“ останало без бензин, па го блокирало сообраќајот во Загреб !

На социјалните мрежи во Хрватска е објавено видео од скапо Ферари како го блокира целиот сообраќај во центарот на Загреб.Новото Ферари застана на крстосница во центарот на загреб , така ...

ВИДЕО: Загрепчанец истуркал автомобил цели 85 километри, ќе продолжи до 100 за Гинис !

ВИДЕО: Загрепчанец истуркал автомобил цели 85 километри, ќе продолжи до 100 за Гинис !

Загрепчанецот Томислав Лубењак го собори Гинисовиот рекорд за најдолго туркање на автомобил, туркајќи го возилото повеќе од 85 километри и тоа со брзина од шест километри на час. Неговиот потфат ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Хрватска: Тројца Македонци пљачкосувале низ Загреб, па завршиле во притвор !

Тројца државјани на Македонија завршија во истражниот затвор „Реметинец“ во Загреб, откако провалиле во стан во главниот град на Хрватска, од кои однеле злато и разни предмети. Двајца Македонци на ...