Tag: заев

ВИДЕО: Премиерот Заев хит во Русија со наместениот разговор со комичари, кои се претставиле како претседателот на Украина !

ВИДЕО: Премиерот Заев хит во Русија со наместениот разговор со комичари, кои се претставиле како претседателот на Украина !

Вова и Лексус се познати во светот по „шeгитe“ кои досега му ги имаат направено на Макрон, Гуаидо, голем број на американски сенатори, конгресмени и гувернери, Столтенберг, Порошенко, американската претставничка ...

Наместо „метла“ за Дураку, премиерот Заев го унапреди во „вицепремиер“ !

Наместо „метла“ за Дураку, премиерот Заев го унапреди во „вицепремиер“ !

На вчерашната владина седница, министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Садула Дураки, е назначен за заменик на претседателот на Владата, Зоран Заев, односно за вицепремиер. Дураки со неодамнешната ...

Скандалот на Рашковски стигна и до италијанскиот печат – Навредите од генералниот секретар, црна дамка и за Заев !

Скандалот на Рашковски стигна и до италијанскиот печат – Навредите од генералниот секретар, црна дамка и за Заев !

Скандалот со генералниот секретар на Владата Драги Рашковски го привлече и италијанскиот печат. Во денешното издание на тиражниот италијански дневен весник La verita, пишува за неодамна објавената снимка на која ...

ФОТО: „Твитер“ полуде по изјавите на премиерот Заев за неговите советници !

Од најавената „метла“ нема ни дршка: Мнозинството министри преживеаja, а Премиерот ќе биде и Министер за финансии ?!

Предлогот за реконструкција на владата е доставен до Собранието, соопшти денеска од Валандово, премиерот Зоран Заев. Најголемо изненадување е неговата одлука во наредниот период, покрај функцијата Претседател на владата, Заев ...

ФОТО: „Твитер“ полуде по изјавите на премиерот Заев за неговите советници !

Заев се фати за метлата – Датум за преговори со ЕУ во јуни веќе не е причина за избори, сега рокот е до нова година !

Вкупно 8 министри, исто толку заменици и 20-тина директори на јавни претпријатија ќе бидат сменети до крајот на јуни, најави денеска од седницата на Централниот одбор на СДСМ во Охрид ...

Студен туш од Берлин – Нема датум ова лето, можеби на есен ! Ама важно ќе биде оваа година…

Студен туш од Берлин – Нема датум ова лето, можеби на есен ! Ама важно ќе биде оваа година…

Канцеларката Меркел информираше дека Бундестагот ќе донесе одлука во септември за одобрување на старт на преговорите на ЕУ со Северна Македонија, согласно утврдените процедури на СР Германија за прашањата за ...

Со изборот на Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, претседателот Пендаровски отвори конфликт со ДУИ !

Има ли пазарење за пописот, меѓу коалиционите партнери ?!

Собраниската комисија за европски прашања на која денеска требаше да биде разгледан Предлог-законот за попис на населнието, домаќинствата и становите 2020 година, е откажана. Оваа комисија е тргната од дневните ...

Германски „Билд“ објави компромитирачки мафијашки снимки за албанскиот премиер Рама – Нашиот Премиер Заев, не верува дека тој е таков ?!

Германски „Билд“ објави компромитирачки мафијашки снимки за албанскиот премиер Рама – Нашиот Премиер Заев, не верува дека тој е таков ?!

Најтиражниот германски весник Билд објави “бомби” во кои се споменуваат албанскиот премиер Еди Рама, купување изборни гласови, мафијаши што преговараат да станат пратеници, нарко босови и високи членови на Социјалистичката ...

ФОТО: „Твитер“ полуде по изјавите на премиерот Заев за неговите советници !

Заев нема да ги „мете“ министерките ! Сите ќе останат на своите позциции во Владата !

Реконструкција за жените во Владата нема да има, бидејќи се малку, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина по повод две години од формирањето на Владата. Иако имаше шпекулации во ...

Page 1 of 3 1 2 3