Tag: Заплена

Лондон: На аеродром запленети 100 килограми злато, вредни 4.5 милиони евра !

Лондон: На аеродром запленети 100 килограми злато, вредни 4.5 милиони евра !

Официјални лица од британската Национална агенција за криминал запленија повеќе од 100 килограми злато. Како што пишуваат британските медиуми, златото со тежина од околу 104 килограми патувало за Швајцарија од ...

Украина: Во канти за боја, откриени 19.5 тони кокаин !

Во Франција запленети 500 килограми кокаин вреден 40 милиони евра !

На крајот од минатиот месец во северното пристаниште Данкерк француските власти запленија половина тон кокаин во вредност од околу 40 милиони евра, рече денеска францускиот министер за финансии, Жералд Дарманин, ...

Ќе ја сонуваме минималната плата од 1999 евра во некои земји од ЕУ !

Словенците на граница заплениле 1.5 милиона евра во кеш !

Словенечката полиција во комбе со кое патувале двајца странски државјани, пронајде и заплени 1,5 милиони евра во готовина. Како што објави мариборскиот весник „Вечер“, повикувајќи се на неофицијални полициски извори, ...

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Во Њујорк откриени 1.5 тони кокаин, вреден 77 милиони долари – Никој не знае чија е дрогата ?!

Агенти на американската царина запленија 1 450 килограми кокаин , вреден 77 милиони долари. Најголемата пратка кокаин во последните 25 години на пристаништата во Њујорк и Њу Џерски е запленета ...

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Црна Гора: Запленети 17 килограми хероин вреден половина милион евра !

На граничниот премин Божај, на влез во Црна Гора од Албанија, црногорските полицајци и цариници синоќа одзедоа околу 17 килограми хероин и уапсија албански државјанин. Како што соопштија полициската и ...

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Италијанската полиција заплени повеќе од два тона кокаин, што е најголема заплена на дрога во последните 25 години. Дрогата која била откриенa во 60 торби на бродски контејнер на пристаништето ...

Грција: Запленети рекордни 6.5 тони марихуана, вредна 150 милиони долари !

Грција: Запленети рекордни 6.5 тони марихуана, вредна 150 милиони долари !

Грчките власти запленија 6,5 тони марихуана и големо количество, 258.000 таблети фентилин во близина на Крит.По проверка на добиената информација од Дирекцијата за борба со дрога од грчката полиција, крајбрежната ...

Page 1 of 2 1 2