Tag: затвор

Србија: Собранието го усвои Законот за доживотен затвор за силувачи и убијци на деца !

Србија: Собранието го усвои Законот за доживотен затвор за силувачи и убијци на деца !

Српското собрание усвои денес измени и дополнувања на кривичниот закон со кои се воведува доживотна казна затвор без условно пуштање на слобода за силувачи и убијци на деца, трудници и ...

Пренос во живо: Петмина затвореници се забарикадирале во ќелија во штипскиот затвор ! Се закануваат со самоповредување !

Штипјанец продавал марихуана во прилепскиот затвор !

Против 40-годишно лице од Штип поднесена е кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Полицијата соопшти дека во декември, минатата година, во Казнено-поправната установа „Затвор ...

Ова е затворот во кој е притворен Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Ова е затворот во кој е притворен Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж е уапсен и лежи во затворот Белмарш во југоисточниот дел на Лондон, јави АФП, повикувајќи се на британски судски извори. Белмарш е строго чуван затвор ...

Бивш италијански министер доби затвор, откако митото кое го добивал го ставал на сметка во хрватска банка !

Бивш италијански министер доби затвор, откако митото кое го добивал го ставал на сметка во хрватска банка !

Галан за време на изградбата на браната против плимата кај Венеција примил мито од конзорциумот „Венеција Нуова“, а тие пари ги чувал и перел во Хрватска. Поранешниот министер чувал милион ...

Асанж може да биде испорачан во САД и да добие пет години затвор !

Водечките британски опозициски политичари ја повикаа владата да ја спречи евентуалната екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, откако тој вчера беше извлечен од еквадорската амбасада во Лондон и одведен во ...

ВИДЕО: Човекот кој фрли јајце по глава на опозициониот британски лидер, доби 28 дена затвор ?!

ВИДЕО: Човекот кој фрли јајце по глава на опозициониот британски лидер, доби 28 дена затвор ?!

Човекот кој скрши јајце од главата на лидерот на британската опозиција Џереми Корбин, заврши во затвор каде ќе помине 28 дена . https://youtu.be/-ddDPzGiYyE Снимката на интерната телевизија го покажува 31 ...

Митко Чавков доби доби дури 18 години затвор – Оперскиот пејач Дурловски ослободен !

Митко Чавков доби доби дури 18 години затвор – Оперскиот пејач Дурловски ослободен !

Поранешниот директор на Биро за јавна безбедност Митко Чавков доби највисока казна од 18 години затвор за настаните од 27-ми април. По 15 години затворска казна добија полициските началници Митко ...

Page 1 of 3 1 2 3