Tag: зграда

Санкт Петерсбург: Над 20 лица под урнатини, откако се урнал таван во зграда !

Санкт Петерсбург: Над 20 лица под урнатини, откако се урнал таван во зграда !

Во четирикатна зграда во Санкт Петербург се урна таванот од четвртиот до првиот кат, а властите се сомневаат дека под урнатините може да има до дваесет луѓе, наведуваат локалните служби. ...

Воен хеликоптер се урнал во станбен реон во Истанбул – Загинаа четворица војници !

Воен хеликоптер се урнал во станбен реон во Истанбул – Загинаа четворица војници !

Четворица војници загинаа откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета ...

ФОТО: Исчезнаа буквите „Република Македонија“ од зградата на Владата…преку ноќ !

ФОТО: Исчезнаа буквите „Република Македонија“ од зградата на Владата…преку ноќ !

Буквите „Влада на Република Македонија“ од фасадата на зградата на Владата се симнати најверојатно во текот на ноќта за да се направи место за новото име на државата Република Северна ...

ВИДЕО: Се сруши шесткатна зграда во Истанбул – Над десетина луѓе под урнатините !

ВИДЕО: Oд урнатините на шесткатницата која се сруши во Истанбул, спасувачите спасиле две деца !

Тие извлекле 5-годишно девојче и 9-годишно момче.Девојчето Хава Текгоз е спасено откако 18 часа било под урнатините, а потоа е спасено и едно 9-годишно момче. Најмалку три лица загинале во ...

ВИДЕО: Се сруши шесткатна зграда во Истанбул – Над десетина луѓе под урнатините !

ВИДЕО: Објавена снимка од рушењето на зградата во Истанбул во кое загинаа три лица а четворица се под урнатините живи !

Најмалку три лица загинаа откако седумкатница се урна во Истанбул, а властите објавија и снимка од уривањето.Спасувачите од урнатините извлекле шест лица, стапиле во контакт со четири и работат на ...

ВИДЕО: Се сруши шесткатна зграда во Истанбул – Над десетина луѓе под урнатините !

ВИДЕО: Се сруши шесткатна зграда во Истанбул – Над десетина луѓе под урнатините !

Се стравува дека десетици луѓе се заробени под урнатините на станбен блок во Истанбул, Турција. Најмалку едно лице загина, а еден од повредените е спасен. Службите за итни случаи беа ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Белград: Маж и жена се самоубиле заедно, скокајќи од зграда !

Маж и жена од Белград извршиле самоубиство со заеднички скок од недовршена стамбена зграда во белградската населба Борча, објавија српските медиуми. Како што пишува Блиц, има сомнежи дека брашниот пар ...

Page 1 of 2 1 2