Tag: избори

Косово: Вицепремиерот Пацоли, се меша во изборите во Македонија !

Косово: Вицепремиерот Пацоли, се меша во изборите во Македонија !

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли преку својот фејсбук профил ги повика Албанците во Македонија на вториот круг од претседателските избори да гласаат за кандидато кој ...

Заев ќе прави чистка по изборите – Гордана му порача дека рибата смрди од главата !

Заев ќе прави чистка по изборите – Гордана му порача дека рибата смрди од главата !

Граѓаните ни испратија порака дека има незадоволство од централната и локалната власт, таа порака ја примивме и ќе има чистки, рече вечерва премиерот Зоран Заев на трибината на претседателскиот кандидат ...

Стево Пендаровски со 323.846 гласови, и Гордана Силјановска Давкова со 319.240, во втор круг на претседателските избори !

Стево Пендаровски со 323.846 гласови, и Гордана Силјановска Давкова со 319.240, во втор круг на претседателските избори !

Според обработените речиси сто проценти од резултатите, ДИК објави дека кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашниот прв круг од претседателските избори освоил 323.846 гласови, кандидатката на ВМР ДПМНЕ Гордана ...

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

До 13 часот, гласале само 19,89% од гласачите !

Според официјалните податоци на државната изборна комисија, на претседателските избори до 13 часот гласале вкупно 19,89% од регистрираните гласачи . Според податоците од Државната изборна комисија, од вкупно регистрираните 1 ...

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

Од вечер, предизборен молк пред претседателските избори !

Вечерва на полноќ завршува претседателската кампања и почнува предизборниот молк. За време на 20 дневната кампања тројцата претседателски кандидати остварија повеќе средби со граѓаните и организираа митинзи низ целата држава. ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Доналд Трамп на следните избори оди со собрани 40 милиони долари од донации !

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе пријави дека за кампањата за реизбор на претседателските избори во 2020 година во првиот квартал од оваа година собрал повеќе од 40 милиони долари. Тоа ...

Ирска бара компензација од 4.5 милијарди евра заради „Брегзит“ !

Екстремната десница се обединува – На Европските избори одат заедно !

Италијанскиот заменик-премиер, Матео Салвини, денес се состана со лидерите истомисленици од европските десничарски партии со цел формирање поширок сојуз пред изборите во Европа следниот месец. Салвини од антимигрантската Северна лига ...

Page 1 of 3 1 2 3