Tag: импичмент

ВИДЕО: Бившиот потпретседател Бајден, бара отповикување на актуелниот претседател Трамп !

ВИДЕО: Бившиот потпретседател Бајден, бара отповикување на актуелниот претседател Трамп !

Џозеф Бајден, најверојатниот претседателски кандидат на демократите, за првпат денес повика на постапка за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп. Бајден тоа го направи, како што пренесува Ројтерс, за време ...

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

ВИДЕО: Трамп тврди дека ако го отповикаат, САД можат да влезат во граѓанска војна ?!

Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди на Твитер дека неговото отповикување би можело да предизвика втора граѓанска војна во САД, цитирајќи ја изјавата на познатиот евангелистички пастор Роберт Џефрис. Според Џефрис, ...

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Десете милиона американци бараат со потпис, импичмент за Трамп !

Демократите и либералните организации поднесоа петиции со вкупно десет милиони потписи во Вашингтон, барајќи од Конгресот да покрене постапка за отповикување на републиканскиот претседател Доналд Трамп. Пред Капитол, седиштето на ...