Tag: италија

Италијанскиот новинар Гајзер најавува нови „шок“ материјали за неколку дена за случајот „Рекет“ !

Италијанскиот новинар Гајзер најавува нови „шок“ материјали за неколку дена за случајот „Рекет“ !

-Како што веќе реков во денешното интервју еве ви потврдувам дека и натаму работам на делови од оваа истражувачка приказна за да го склопам мозаикот. Пред да ја објавам целата ...

ФБИ држи на око 10 Црногорци со 16 тони кокаин на брод !

Албанец фатен од италијанската полиција со над 10 килограми кокаин !

Албански државјанин со живеалиште во Германија е приведен од италијанските власти откако при контрола на неговото возило биле пронајдени 10 килограми чист кокаин вреден над милион евра. Дрогата била пакувана ...

Италија: Првиот полицаец Салвини, бара затворање на „ромските кампови“ !

Италија: Првиот полицаец Салвини, бара затворање на „ромските кампови“ !

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, порача дека треба да се изготви извештај за ромски кампови на територијата на земјата, имајќи ги предвид идеите за нивно евентуално затворање, објавија ...

Татко мигрант, се удавил со двата сина близнаци при превртуање на чамец кај грчкиот остров Самос !

Италија: Првиот полицаец Салвини, го затвора најголемиот центар за мигранти на Сицилија !

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој го опиша како најголем во Европа, истакнувајќи дека приливот на мигранти е намален откако ...

ВИДЕО: Четири тигри во италијански циркуз го убиле тренерот, па со часови си играле со неговиот труп !

ВИДЕО: Четири тигри во италијански циркуз го убиле тренерот, па со часови си играле со неговиот труп !

Четири тигри во циркусот Орфеј тешко го повредиле својот тренер за време на проба за претставата во Јужна Италија, а кој подоцна подлегнал на повредите. Инцидентот се случил во четвртокот ...

Скандалот на Рашковски стигна и до италијанскиот печат – Навредите од генералниот секретар, црна дамка и за Заев !

Скандалот на Рашковски стигна и до италијанскиот печат – Навредите од генералниот секретар, црна дамка и за Заев !

Скандалот со генералниот секретар на Владата Драги Рашковски го привлече и италијанскиот печат. Во денешното издание на тиражниот италијански дневен весник La verita, пишува за неодамна објавената снимка на која ...

Ирска бара компензација од 4.5 милијарди евра заради „Брегзит“ !

ЕУ стравува од економски крах поради големиот долг на Италија !

Долгот на Италија е клучен ризик за економијата на еврозоната, заедно со глобалните трговски тензии и тврдиот Брегзит, смета Меѓународниот монетарен фонд. Таквата проценка на ММФ е содржана во годишниот ...

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Италија: Берлускони успешно опериран – Од постела, оди на европските избори !

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони опериран е во болница во Милано поради опструкција на цревата.Агенциите пренесоа дека операцијата била успешна и дека Берлускони е добро. Се очекува дека ќе излезе ...

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Италија: Берлускони префрлен во болница !

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони е пренесен во болница, пренесуваат денеска италијанските медиуми. „Кориере дела сера“ наведува дека состојбата на 82 годишниот Берлускони засега е непозната, додека „Република“, повикувајќи се ...

Page 1 of 4 1 2 4