Tag: казна

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Трамп бара брза смртна казна за извршителите на масовни убиства во САД !

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му наложи на министерството за правда да предложи закони со кои ќе се гарантира дека оние коишто ќе направат масовни убиства и злосторства од омраза, ќе ...

Повредата на Меси не е сериозна – Ќе го испушти само натпреварот со Реал во среда !

Три месеци суспензија за Лео Меси и 50.000 долари казна !

Дисциплинската постапка против Лионел Меси за жестоките критики упатени кон раководството на КОНМЕБОЛ за време на Копа Америка заврши со суспензија од три месеци за најдобриот аргентински фудбалер. Меси по ...

ЦИА во странски весник објави оглас за вработување на агенти !

Иран: Смртна казна за дел од 17 шпиони кои работеле за ЦИА !

Иранските тајни служби открија ланец за шпионажа од 17 члена кој работел против земјата, според државните медиуми. Некои од агентите добија смртна казна. Државната телевизија го цитираше Министерството за разузнавање ...

„Фејсбук“ загуби 9.5 милијарди долари откако е откриено дека ги шпионира корисниците !

Фејсбук доби глоба од 5 милијарди долари за откривање на податоци на корисниците !

Американските регулатори му изрекоа рекордна казна од пет милијарди долари на Фејсбук поради скандалот со откривањето на личните податоци на корисниците, објавија тамошните медиуми. Ова е заклучокот на истрагата на ...

Бугарија: 30 години затвор за момчето кое ја уби новинарката Маринова !

Бугарија: 30 години затвор за момчето кое ја уби новинарката Маринова !

Бугарски суд го осуди на 30 години затвор човекот обвинет дека ја силувал и убил телевизиската новинарка Викторија Маринова. Дваесет и едногодишниот Северин Красимиров се појави денес во лисици и ...

Асанж може да биде испорачан во САД и да добие пет години затвор !

Водечките британски опозициски политичари ја повикаа владата да ја спречи евентуалната екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, откако тој вчера беше извлечен од еквадорската амбасада во Лондон и одведен во ...

Page 1 of 3 1 2 3