Tag: кандидати

ВИДЕО: Дошле на дебата како кандидати за пратеници на Косово, завршиле тепајќи се !

ВИДЕО: Дошле на дебата како кандидати за пратеници на Косово, завршиле тепајќи се !

Кандидати за пратеници во Собранието на Косово, Дардан Молилај од Социјалдемократската партија и Хаки Абази од  Самоопределување,  физички се пресметаат по завршувањето на емисијата Пресинг на кабелската телевизија Т7 во ...

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

И официјално, за претседател на државата ќе трчаат тројца кандидати !

Само тројца од девет кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата на 21 април. Државната изборна комисија потврди дека Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река во ...

Објавени номинациите за филмската награда „Оскар„ за 2019 година !

Објавени номинациите за филмската награда „Оскар„ за 2019 година !

Академијата за филмска уметност и наука објави номинации за доделување на филмските награди, Оскари. Трката за оваа престижна награда ја предводат филмовите "Roma" на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарона и "Favourite" ...