Tag: кандидат

Џо Бајден, бившиот потпретседател на САД, толку е изгубен, што по грешка објавил дека ќе се кандидира за претседател !

Џо Бајден, бившиот потпретседател на САД, толку е изгубен, што по грешка објавил дека ќе се кандидира за претседател !

Поранешниот потпретседател на САД , Џозеф Бајден , кој ја извршуваше оваа функција за време на мандатот на Барак Обама, ја објави својата кандидатура за претседател , па се извини. ...

Власта го избра Стево Пендаровски за претседателски кандидат !

Власта го избра Стево Пендаровски за претседателски кандидат !

Зад претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски застанаа 31 партија. Ова го соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Заев нагласи дека сите застануваат всушност зад “натпартиски, европски, граѓански кандидат за претседател на ...

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

Заев и Ахмети сепак се договорија: На претседателски избори со заеднички кандидат !

За време на седницата за пратенички прашања, лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети разговарале и се договориле на претседателските избори да настапат со ...

Заедно или секој сам: Денеска Заев и Ахмети ќе одлучуваат за кандидат за претседател на изборите !

Заедно или секој сам: Денеска Заев и Ахмети ќе одлучуваат за кандидат за претседател на изборите !

Денеска напладне во клубот на пратениците треба да се одржи средба Заев -Ахмети на која двајцата владини коалиционери ќе разговараат а за можен консензуален кандидат за претседател со кого ќе ...

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија !

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија !

Професорка на Правниот факултет, Гордана Силјановска Давкова е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори. Таа беше избрана со 408 гласа „за“ од 519 делгати кои гласаа на конвенцијата на опозициската ...

Опозиционата ВМРО-ДПМНЕ денес избира претседателски кандидат !

Опозиционата ВМРО-ДПМНЕ денес избира претседателски кандидат !

ВМРО-ДПМНЕ на денешната конвенција која се одржува во Струга ќе го избере кандидатот за претстојните претседателски избори. На огласот на партијата се пријавија девет кандидати, а за изборот ќе одлучуваат ...

Заев како кандидат за претседател би го гласале 12 % од гласачите !

Заев како кандидат за претседател би го гласале 12 % од гласачите !

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски би добиле најголема поддршка од граѓаните ако би се кандидирале на претседателските избори, покажува анкетата на Телма. За Заев би гласале ...

Дворски игри: ДУИ со свој кандидат за претседател, ќе врши притисок врз СДСМ !

Дворски игри: ДУИ со свој кандидат за претседател, ќе врши притисок врз СДСМ !

Раководството на ДУИ одлучило да настапува самостојно и со свој кандидат на Претседателските избори. Претседателството на ДУИ едногласно одлучи дека партијата на претседателските избори ќе оди со свој кандидат, изјави ...

Влатко Ѓорчев, објави дека влегува во партиска трка за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ !

Влатко Ѓорчев, објави дека влегува во партиска трка за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ !

Влатко Ѓорчев на својот фејсбук профил ја информираше јавноста дека ќе се кандидира за претседателки кандидат на ВМРО ДПМНЕ: Ми претставува голема чест и задоволство да Ве информирам дека денес ...