Tag: кина

Кинезите одгледуваат џиновски свињи за да го решат проблемот со недостаток на месо ?!

Кинезите одгледуваат џиновски свињи за да го решат проблемот со недостаток на месо ?!

Поради свинскиот грип кинеските фармери мораа да убијат меѓу 250 и 300 милиони свињи, а таквата ситуација се одрази на залихите свинско месо, па владата ги предупреди дека до 2020 ...

Кина ќе прави сопствен оперативен систем – Го исфрла „Мајкрософт Виндоус“ од употреба !

Кина ќе прави сопствен оперативен систем – Го исфрла „Мајкрософт Виндоус“ од употреба !

Кина ќе го укине оперативниот систем Мајкрософт Виндоус, поради загриженост од можните хакерски напади во нејзиниот воен систем.Поради фактот што продолжува трговската војна меѓу Кина и САД, Пекинг планира да ...

Хрватска: Кинезите дадоа 2 милиони евра за хотелот „Загорје“ во Кумровец !

Хрватска: Кинезите дадоа 2 милиони евра за хотелот „Загорје“ во Кумровец !

Кинеската компанија „Зонгија недвижности“ му понуди на хрватското Министерството за државен имот да го купи хотелот „Загорје“, поранешното политичко училиште во Кумровец. Наместо бараните 1,6 милион евра, тие понудија речиси ...

Кина: Уапсени криминалци кои произведувале лажни лего коцки вредни 30 милиони долари !

Кина: Уапсени криминалци кои произведувале лажни лего коцки вредни 30 милиони долари !

Кинеската полиција разоткри криминална група која е обвинета за производство и продажба на лажни лего коцки во вредност од 30 милиони долари. Полицијата ги претресе просториите на кинескиот произведувач на ...

Page 1 of 3 1 2 3