Tag: кокаин

ФБИ држи на око 10 Црногорци со 16 тони кокаин на брод !

Албанец фатен од италијанската полиција со над 10 килограми кокаин !

Албански државјанин со живеалиште во Германија е приведен од италијанските власти откако при контрола на неговото возило биле пронајдени 10 килограми чист кокаин вреден над милион евра. Дрогата била пакувана ...

ВИДЕО: Американски специјалци скокнале врз подморница, полна со 8 тони кокаин !

ВИДЕО: Американски специјалци скокнале врз подморница, полна со 8 тони кокаин !

Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари. На ...

Украина: Во канти за боја, откриени 19.5 тони кокаин !

Кокаинот се шири низ ЕУ – Само во 2017 година, запленети 140 тони дрога !

Агенцијата на ЕУ за следење нелегална употреба на дрога соопшти дека кокаинот сè повеќе е достапен на континентот.Во извештајот објавен денеска се наведува дека социјалните мрежи им помагаат на малите ...

Украина: Во канти за боја, откриени 19.5 тони кокаин !

Во Франција запленети 500 килограми кокаин вреден 40 милиони евра !

На крајот од минатиот месец во северното пристаниште Данкерк француските власти запленија половина тон кокаин во вредност од околу 40 милиони евра, рече денеска францускиот министер за финансии, Жералд Дарманин, ...

Украина: Во канти за боја, откриени 19.5 тони кокаин !

Украина: Во канти за боја, откриени 19.5 тони кокаин !

Украинските граничари заплениле во Одеса рекордна испорака на дрога од Колумбија, се проценува дека запленети се околу 19,5 тони дрога, пренесе Тасс.Кријумчарите се обиделе кокаинот да го сокријат во пластични ...

Романија: Вреќи со 100 килограми кокаин испливале на брегот на Црно море !

Романија: Вреќи со 100 килограми кокаин испливале на брегот на Црно море !

Романската полиција пронашла десетици пакети со кокаин со вкупна тежина од околу 100 килограми кои брановите ги исфрлиле на брегот на Црното Море, а надлежните претпоставуваат дека дрогата е дел ...

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Романија: На брод во Дунав пронајден еден тон кокаин вреден 300 милиони евра !

Романските власти запленија повеќе од еден тон кокаин. Пленот е пронајден во брод кој се превртел во делтата на Дунав. Според полицијата, вредноста на задржаниот кокаин изнесува 300 милиони евра. ...

Page 1 of 2 1 2