Tag: косово

Откриена нова куќа за вадење човечки органи на Косово !

Откриена нова куќа за вадење човечки органи на Косово !

Полицијата уапси пет лица под сомненеие дека во една дива клиника близу Приштина илегално тргувале со човечки органи и се занимавале со незаконски трансплантации. На Косово повторно е откриена нелегална ...

Во Косово нема повеќе игри на среќа !

Во Косово нема повеќе игри на среќа !

Владата во Приштина усвои нацрт-закон со кој се забрануваат сите игри на среќа во следните десет години. Од оваа забрана е изземена само државната лотарија на Косово. Со нацрт-законот за ...

Косово: Повлечена вијагра од аптеките заради штетност !

Косово: Повлечена вијагра од аптеките заради штетност !

Косовската Агенција за медицински производи и опрема (АКППМ) денеска соопшти дека по извршените лабораториски тестирања, од пазарот повлекла еден вид на препаратот вијагра. – Ве известуваме дека продуктот Био-сутра со ...

Според амбасадорот на САД во Косово, над малцинствата се вршат насилства и се напаѓаат новинари !

Според амбасадорот на САД во Косово, над малцинствата се вршат насилства и се напаѓаат новинари !

По извештајот на Стејт департментот за човековите права, во кој станува збор и за Косово, се огласи и американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет. „Косово продолжува да стагнира заради корупцијата, ...

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

На понудата да го признае Косово, српскиот претседател порача: „Сиктер, бандо косовска“ !

Српскиот претседател Александар Вучиќ порача дека Србија никогаш нема да го прифати ултиматумот кој Приштина го постави со усвојувањето на платформата за продолжување на преговорите. „Мојот одговор до сите нив ...

ВИДЕО: Залетан камион, удрил во пешаци во Гнилане – Еден мртов и 20 повредени !

ВИДЕО: Залетан камион, удрил во пешаци во Гнилане – Еден мртов и 20 повредени !

Најмалку едно лице загина, а 20 се повредени во центарот на косовскиот град Гнилане кога камион со голема брзина влета во група пешаци, јавија приштинските медиуми, а пренесува „Б92“. „Можам ...

Таен документ покажува како ќе разменуваат територии Србија и Косово ?!

Косово денес одлучува дали ќе ги продолжи преговорите со Србија !

Претседателот на Собранието на Косово Кадри Весели информира денеска дека собраниското Претседателство одлучи вонредната седница за Платформата за дијалогот со Србија да се одржи утре, со почеток во 9 часот. ...

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Претседателот на Србија Александар Вучиќ навести денес дека не ја исклучува можноста за евентуално признавање на независноста на Косово, но наведе дека Белград би морал да добие нешто за возврат. ...

Page 1 of 2 1 2