Tag: крадци

ВИДЕО: Разбојници преправени како полицајци украле 700 килограми злато од аеродром !

ВИДЕО: Разбојници преправени како полицајци украле 700 килограми злато од аеродром !

Осуммина маскирани крадци влегоа во товарниот терминал со два полициски камиони, според извештајот на полицијата. Вооружените разбојници ги принудија вработените на аеродромот во Цирих да ги полнат камионите со злато ...

Полицајци гледале Лига на шампини, крадци им го украле оржјето од станицата !

Полицајци гледале Лига на шампини, крадци им го украле оржјето од станицата !

Искушението во живо да ги следат четвртфиналните натпревари од Лигата на шампионите на телевизија, поточно дуелите во кои настапуваа фудбалските ѕвезди Лионел Меси и Кристијано Роналдо, било премногу големо, па ...

Тирана: Украле 1.5 милиони евра од комбе на аеродромот – Еден од крадците е убиен !

Тирана: Украле 1.5 милиони евра од комбе на аеродромот – Еден од крадците е убиен !

Еден напаѓач беше убиен во престрелка со албанската полиција, откако вооружени разбојници украле пари од комби на меѓународниот аеродром во Тирана, во најновиот од серијата грабежи на аеродромот. Неидентификувани вооружени ...

Хрватска: Маж со пила и исекол два прста на сопругата !

Хрватска: Тројца Македонци пљачкосувале низ Загреб, па завршиле во притвор !

Тројца државјани на Македонија завршија во истражниот затвор „Реметинец“ во Загреб, откако провалиле во стан во главниот град на Хрватска, од кои однеле злато и разни предмети. Двајца Македонци на ...